Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65240.55
-0.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3572.75
0.91%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.24
1.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.5
1.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Bittrex, ABD faaliyetlerini Durduruyor!

Şirket, regülasyon konusundaki belirsizlikler ve yasal düzenlemelerin net olmamasından dolayı bu kararı aldığını duyurdu.

Clock
Paylaş
Bittrex, ABD faaliyetlerini Durduruyor!

Kripto para borsası Bittrex, ABD faaliyetlerini kapatma kararı aldığını açıkladı. Şirket, regülasyon konusundaki belirsizlikler ve yasal düzenlemelerin net olmamasından dolayı bu kararı aldığını duyurdu.

Bittrex, ABD’deki müşterilerine hizmet vermeyi durduracağını, ancak uluslararası faaliyetlerine devam edeceğini belirtti. Borsa, müşteri fonlarının güvende olduğunu ve 30 Nisan’a kadar varlıkların çekilmesi gerektiğini, müşteriler için alım satım işlemlerinin ise 14 Nisan’a kadar devam edeceğini söyledi.

728×90 muhabbit - Bittrex, ABD faaliyetlerini Durduruyor!300x250 muhabbit - Bittrex, ABD faaliyetlerini Durduruyor!

Bittrex’in kurucu ortağı ve CEO’su Richie Lai, Twitter’da borsayı “mevcut ABD düzenleyici ve ekonomik ortamında” yönetmeye devam etmenin “ekonomik olarak uygun” olmadığını söyledi.

Kripto para borsaları, ABD’de son yıllarda artan düzenleyici baskılarla karşı karşıya kaldılar. Regülatörler, kripto paraların yasa dışı faaliyetlerde kullanılmasını engellemek için kripto para borsalarını daha sıkı bir şekilde denetlemeye başladılar. Bittrex’in ABD’deki faaliyetlerini durdurma kararı, bu baskıların bir sonucu olarak alındı.

2013 yılında kurulan Bittrex, Seattle merkezli küçük bir şirket. CoinGecko verilerine göre 71.sırada olan ve 24 saatlik işlem hacmi 11,7 milyon dolar olan dijital varlık borsasının, Uniswap, Pankcakeswap ve Orca gibi merkeziyetsiz borsaların bile gerisinde kaldığı görülüyor.

Bittrex’in bu kararının kripto para piyasasına etkisi henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak, ABD’deki regülasyonlar konusundaki belirsizlikler devam ettiği sürece, benzer kararların diğer kripto para borsaları tarafından da alınabileceği düşünülüyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar