Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61449.41
-1.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3367.25
-2.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.93
0.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $403.3
-2.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

BlackRock Bitcoin İlgisini Neden Şimdi Açıkladı?

BlackRock, MicroStrategy’den bir senedir pay almasına rağmen Bitcoin ilgisini neden şimdi açıkladı?

Clock
Paylaş
BlackRock Bitcoin İlgisini Neden Şimdi Açıkladı?

New York merkezli küresel yatırım yönetimi şirketi BlackRock, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e yatırım yapmak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvuruda bulunmuştu.

7 trilyonluk fonu yöneten dev şirket, kurumsal olarak Bitcoin alımı yapan ilk şirket olma unvanını taşıyan MicroStrategy’nin %15’lik hissesine sahip.

Binance BannerBinance Banner

%15’lik hisseyle birlikte MicroStrategy’nin en büyük kurumsal hissedarı olan BlackRock, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e olan ilgisini açıklamıştı.

Açıklama kripto para dünyasında birçok ismin kafasında soru işaretlerine neden olmuştu. Morgan Creek Digital’ın kurucusu ve ortağı Anthony Pompliano da bunlardan biriydi.

Türk kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden Fidelitas Lex, BlackRock ve Bitcoin ilgisi konusunda bir noktaya parmak değindi. Sosyal medya platformu Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda BlackRock’ın, MicroStrategy’nin en büyük kurumsal hissedarı olmasıyla Bitcoin’e olan ilgilerinin açıklanması arasındaki 1 seneye dikkat çekti.

BlackRock’ın yaklaşık 1 senedir MicroStrategy üzerinden dolaylı olarak Bitcoin’e yatırım ve alım yaptığı gün yüzüne çıkarılan bir gerçek. Bununla birlikte Fidelitas Lex, neden Bitcoin’e olan ilginin 1 yıl önce değil de şimdi yapıldığını Bitcoin ve MicroStrategy’nin hisselerinin fiyat grafikleri üzerinden gösterdi.

Bitcoin fiyat grafiği, 1 yıllık

Bitcoin son 1 yıl içerisinde 8 bin dolar civarından 58 bin dolara kadar çıktı. Şu anda 49 bin dolar civarında işlem görmekte. BlackRock’ın Bitcoin ilgisini açıkladığı tarih ise Bitcoin’in yeni bir rekora koştuğu geçen haftaydı.

BlackRock’ın Bitcoin ilgisini açıkladığı tarih (Kaynak Fidelitas Lex)

Bitcoin’in bu yükselişiyle birlikte kurumsal olarak ilk kez Bitcoin alımı yapan şirket MicroStrategy’nin de hisselerinin değerlendiği görülmekte.

BlackRock’ın %15’lik hisse alımından günümüze MicroStrategy hisse senedi fiyat grafiği (Kaynak: Fidelitas Lex)

MicroStrategy’nin hisse senedindeki fiyat artışıyla birlikte BlackRock’ın şirkete olan ilgisi merak konusu. Özellikle de Bitcoin ilgisini açıkladığı hafta, MicroStrategy hissesi satıp satmadığı merak ediliyor. Fidelitas Lex’e göre Blackrock, FED’in piyasadan tahvil alım programında en yakın çalıştığı kurumlardan biri ve piyasaları analiz etmesine olanak sağlayan geniş bir network’e sahip.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar