BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Blackrock CEO’su Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Blackrock CEO’su kripto paralar için harika bir dijital varlık olabileceğini söyledi.

Yayın:

-

BlackRock Muhabbit

Kripto para birimlerinin kurumsal firmalar tarafından benimsenmesinin arttığı bir zamanda, dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, gözlerini kripto para piyasasına çevirmiş gibi gözüküyor.

Ocak ayında Bloomberg, Blackrock’ın iki fonuna uygun yatırımlar olarak Bitcoin vadeli işlemlerini eklediğini bildirdi. Ayrıca şirket ilk kez müşterilerine kripto para işlemi teklif etmiş oldu.

bybit 300x250 - Blackrock CEO'su Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Varlık yöneticisi Blackrock, Mart ayında yaklaşık 6,5 milyon $ değerinde küçük bir pozisyon satın alarak CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine başlamış oldu.

AUM (Yönetim Altındaki Varlıklar) ‘da 8.67 trilyon $’lık bir meblağ firma için açıkça önemsizdi ama bu olay endüstri devlerinin nihayet dikkatlerini kripto paralara çevirdiğini gösteren bir işaretti.

Blackrock’ın son zamanlarda, kripto paralara yatırım olarak bakmaya başladığı da aşikar. Geçen haftalarda bir röportajda, Blackrock CEO’su Larry Fink kripto paralar için şunları söyledi:

İnsanların kripto paralara odaklandığını görmek beni cesaretlendiriyor, harika bir varlık sınıfı haline gelebileceğine dair anlatılar beni cesaretlendiriyor. Kripto paraların harika bir varlık sınıfı olabileceğine inanıyorum.

Squawk twıtter

Blackrock, kripto paralara pozitif bakıyor ve bu iyimserliğine rağmen, kripto para birimlerinin itibari paranın yerini alıp alamayacağına dair şüphelerini gidermiş değil.

Şuan ki kullandığımız itibari paranın değişmesi gerektiğine inanmıyorum. Kripto paralar, itibari paralar için bir alternatif olduğunu düşünmüyorum. Bu sebeple kriptoyu paraların kullandığımız paranın yerini dolduracağını düşünmüyorum ama bir varlık sınıfı olarak bakarsak, kripto paralara hayran kaldım.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Telegram grubumuza

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler