Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51000
-2.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2906.95
-0.91%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.85
-5.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $365.1
2.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Blackrock CEO’su Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Blackrock CEO’su kripto paralar için harika bir dijital varlık olabileceğini söyledi.

Clock
Paylaş
Blackrock CEO’su Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Kripto para birimlerinin kurumsal firmalar tarafından benimsenmesinin arttığı bir zamanda, dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock, gözlerini kripto para piyasasına çevirmiş gibi gözüküyor.

Ocak ayında Bloomberg, Blackrock’ın iki fonuna uygun yatırımlar olarak Bitcoin vadeli işlemlerini eklediğini bildirdi. Ayrıca şirket ilk kez müşterilerine kripto para işlemi teklif etmiş oldu.

Binance BannerBinance Banner

Varlık yöneticisi Blackrock, Mart ayında yaklaşık 6,5 milyon $ değerinde küçük bir pozisyon satın alarak CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine başlamış oldu.

AUM (Yönetim Altındaki Varlıklar) ‘da 8.67 trilyon $’lık bir meblağ firma için açıkça önemsizdi ama bu olay endüstri devlerinin nihayet dikkatlerini kripto paralara çevirdiğini gösteren bir işaretti.

Blackrock’ın son zamanlarda, kripto paralara yatırım olarak bakmaya başladığı da aşikar. Geçen haftalarda bir röportajda, Blackrock CEO’su Larry Fink kripto paralar için şunları söyledi:

İnsanların kripto paralara odaklandığını görmek beni cesaretlendiriyor, harika bir varlık sınıfı haline gelebileceğine dair anlatılar beni cesaretlendiriyor. Kripto paraların harika bir varlık sınıfı olabileceğine inanıyorum.

Squawk twıtter

Blackrock, kripto paralara pozitif bakıyor ve bu iyimserliğine rağmen, kripto para birimlerinin itibari paranın yerini alıp alamayacağına dair şüphelerini gidermiş değil.

Şuan ki kullandığımız itibari paranın değişmesi gerektiğine inanmıyorum. Kripto paralar, itibari paralar için bir alternatif olduğunu düşünmüyorum. Bu sebeple kriptoyu paraların kullandığımız paranın yerini dolduracağını düşünmüyorum ama bir varlık sınıfı olarak bakarsak, kripto paralara hayran kaldım.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Telegram grubumuza

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar