Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62363.09
1.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3012.42
0.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.02
-1.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $544.6
-0.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

BlackRock İşlemlerinde Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

BlackRock gözünü Blockchain teknolojisine dikti!

Clock
Paylaş
BlackRock İşlemlerinde Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock kripto para sektörüne olan ilgisine devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda iki büyük madencilik şirketinden önemli meblağda hisse alan BlackRock bu kez bir Blockchain şirketi ile anlaşıyor.

Axoni Blockchain tarafından yapılan açıklamaya göre, BlackRock hisse senedi swap işlemlerini yönetmek için Axoni’nin Veris Blockchain’inden yararlanacak.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, ağda Citi Group ve Goldman Sachs’a katılmakta. İki finans devi de, sırasıyla A ve B Fonlama Serilerinde New York merkezli Axoni’ye yatırım yapmıştı.

728×90 muhabbit - BlackRock İşlemlerinde Blockchain Teknolojisini Kullanacak!300x250 muhabbit - BlackRock İşlemlerinde Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

İlk Olarak Aladdin’e Entegre Edilecek!

Açıklamaya göre ilk olarak BlackRock, Axoni’nin yazılımını kendi işletim sistemi Aladdin’e entegre ederek “dahili olarak” kullanacak. Basın açıklamasında BlackRock’ın yakın gelecekte Veris’i kendi müşterilerinin kullanımına sunmayı hedeflediği de yer alıyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi unvanına sahip olan şirketin Global Yatırım Operasyonları kolunun COO’su Mark Cox’a göre Axoni, hisse senedi swap’leriyle başlayarak BlackRock’ın yatırım hayatındaki riskleri azaltarak ölçeklenebilirliğini oluşturmasına yardımcı olacak.

Axoni OTC Piyasaları Başkanı Carl Forsberg de bu iş ilişkisi hakkında yorumda bulundu. Forsberg BlackRock’ın “standartlaştırılmış ticaret sonrası swap veri modelleri ve iş akışlarının benimsenmesini sağlayarak Veris ağının verimliliğini önemli ölçüde artıracağını ifade etti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar