Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65840
-0.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3377.44
-2.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.78
-3.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580
-0.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

BlackRock’ın Bitcoin ETF Başvurusu Nasdaq Tarafından SEC’e Yeniden Sunuldu

Clock
Paylaş
BlackRock’ın Bitcoin ETF Başvurusu Nasdaq Tarafından SEC’e Yeniden Sunuldu

Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden BlackRock, doğrudan Bitcoin’e yatırım yapan bir borsa yatırım fonu teklifine yeni ayrıntılar ekleyerek ve Nasdaq aracılığıyla evraklarını SEC’e tekrar gönderdi.

Nasdaq, BlackRock’un iShares Bitcoin Trust EFT’si için yeniden güncellenmiş bir başvuru formu sundu. Yeniden yapılan başvuruda, dijital varlık borsası Coinbase ile bir piyasa gözetimi anlaşması yapılması planlanıyor. Piyasa gözetimi anlaşması, bir finansal kurum veya borsanın diğer bir kurum veya şirketle bilgi ve veri paylaşımını düzenleyen bir anlaşmadır. Bu tür anlaşmalar, piyasadaki şeffaflığı artırmak ve potansiyel manipülasyonları önlemek amacıyla kullanılır.

728×90 muhabbit - BlackRock'ın Bitcoin ETF Başvurusu Nasdaq Tarafından SEC'e Yeniden Sunuldu300x250 muhabbit - BlackRock'ın Bitcoin ETF Başvurusu Nasdaq Tarafından SEC'e Yeniden Sunuldu

Güncellenen 19b-4 formu ile Nasdaq, iShares Bitcoin Trust’ı başlatmak için önemli bir adım atmış oldu. BlackRock’un liderliğindeki bu spot bitcoin ETF’si, kripto paralara yönelik büyüyen ilgiyi karşılamak ve yatırımcılara daha kolay erişim sağlamak amacıyla tasarlandı.

Cboe borsası, Coinbase ile anlaşma yapabilir

Bu gelişme, piyasadaki diğer firmaların da dikkatini çekti. Cboe borsası da geçtiğimiz hafta benzer bir başvuru yapmış ve aynı zamanda Coinbase ile bir gözetim paylaşım anlaşması yapma niyetini belirtmişti.

Nasdaq, resmi başvuruda yaptığı açıklamada, “Spot BTC SSA’nın Nasdaq ve Coinbase arasında ikili bir gözetim paylaşım anlaşması olacağı” bilgisini verdi. Bu anlaşma, Nasdaq’ın piyasa gözetim programını güçlendirmeyi ve daha şeffaf bir ticaret ortamı sağlamayı amaçlıyor.

Spot bitcoin ETF’si, kripto para birimi alanında giderek artan talebi karşılamak için heyecan verici bir adım olarak görülüyor. Ancak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) halihazırda bir spot bitcoin ETF’sini onaylamış değil. Daha önceki başvuruları değerlendirirken dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu konusundaki endişelerini dile getiren SEC, benzer bir durumu bu başvuruda da dikkatlice gözden geçirecektir.

Nasdaq ve BlackRock’un spot bitcoin ETF’si başvurusunun SEC tarafından nasıl değerlendirileceğini ve piyasalardaki etkisini görmek için bekleyiş devam ediyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar