Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62320.37
4.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3328.11
4.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.01
4.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $553.3
3.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

HashCash: Bankaların Kimlik Yönetimi İçin DLT’ye İhtiyacı Var!

HashCash, bankaların, kimlik doğrulama sistemleri için blockchain teknolojisi kullanması gerektiğini düşünüyor.

Clock
Paylaş
HashCash: Bankaların Kimlik Yönetimi İçin DLT’ye İhtiyacı Var!

Blockchain firması HashCash’in çalışanları, bankaların insanların kimlikleri hakkında “en büyük denetleyici” olduğunu ve bunu daha iyi yapmaları için blockchain teknolojisine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

728×90 muhabbit - HashCash: Bankaların Kimlik Yönetimi İçin DLT'ye İhtiyacı Var!300x250 muhabbit - HashCash: Bankaların Kimlik Yönetimi İçin DLT'ye İhtiyacı Var!

11 Ağustos tarihinde yapılan bir duyuruya göre, “bir bireyin doğru şekilde tanımlanması, bankacılık faaliyetlerinin merkezinde yer alır ve bu da onları insanların kimliklerinin denetleyicisi konumuna sokar.” yine de mevcut sistemin sorunları yok değil:

“Mevcut manuel süreçler, tanımlamayı zaman alıcı ve hatalara açık hale getiriyor. HashCash, müşteri verilerinin sabit bir deftere kaydederek, kimlik hırsızlığı ve sahtecilik olasılıklarını ortadan kaldıracak. Ayrıca ortak bankanın müşterileri için merkezi olmayan bir ağ üzerinden dijital kimlikler oluşturmasına yardımcı olacaktır.”

Duyuruya göre, bir Birleşik Arap Emirlikleri bankası, HashCash tarafından sunulan blockchain tabanlı dijital kimlik sistemini kullanacak. Şirketin bir temsilcisi, “sözleşmede yer alan maddeler nedeniyle” bunun hangi banka olduğunu açıklayamayacaklarını belirtti.

Blockchain firması, bankacılık işlemlerinde kullanılmak üzere federe ve bağımsız bir dijital kimlik mimarisi oluşturmayı planlıyor. Sistem, iddia edildiği gibi kimlik doğrulamasını basitleştirecek ve işe alım, kredi başvuruları ve yapılan bankacılık işlemlerini kolaylaştıracaktır.

HashCash’in CEO’su Raj Chowdhury, “Bir bireyin doğru belirlenmesi bankacılık faaliyetlerinin merkezinde yer alır.” dedi. Bir banka hesabına sahip olmak, mülk satın almak, kredi almak ve bir iş bulmak bu durumda önemlidir. Ancak, mevcut sistemde kimlikleri tanımak zaman alıcı ve hatalara gebe bir sistem.

Chowdhury, HashCash’in dijital kimlik sisteminin, kimlik bilgilerinin çalınmasını ve sahteciliği önleyen merkezi olmayan bir ağda müşteriler için dijital kimlikler oluşturmada bankalara yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Merkezi olmayan kimlik çözümleri, kripto para birimi alanında giderek daha aktif bir gelişme alanı haline gelmekte. Haziran ayının başında, LG’nin bilgi teknolojisi yan kuruluşu LG CNS’in bir temsilcisi, blockchain tabanlı kimlik sistemlerinin bir standart olabileceğini söyledi.

Mayıs ayı sonunda LG CNS, Amerika Birleşik Devletleri merkezli Evernym şirketi ile World Wide Web Consortium için bir blockchain kimlik standardı geliştirmeyi amaçlayan bir ortaklık kurdu.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar