Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59962
2.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3189.03
0.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.71
-0.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.7
1.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Blockchain Projesi ile Nakliye İşleri Kolaylaşacak 

Clock
Paylaş
Blockchain Projesi ile Nakliye İşleri Kolaylaşacak 

Ekonomik pazarın kısıtlandığı herkes tarafından bilinen bir konu. Günümüzde yaşanılan süreçten dolayı insanlar yatırım yapmaktan korkar hale geldi. Yaşanılan belirsizlik başta şirketler olmak üzere, insanları ciddi şekilde etkiliyor. Ancak bu yaşanılan sıkıntılı süreçte boş durmayan kişiler ve firmalar da yok değil. Bu süreç geçtikten sonra daha iyi üretim yapabilmek ve hizmet verebilmek için çalışmalar sektörel bazda devam ediyor. Bu sektörlerin başında da Blockchain projesi geliyor.  

728×90 muhabbit - Blockchain Projesi ile Nakliye İşleri Kolaylaşacak 300x250 muhabbit - Blockchain Projesi ile Nakliye İşleri Kolaylaşacak 

Blok zinciri projelerinin adı salgının ardından daha fazla duyulmaya başlandı. 2018 ve 2019 senelerinde firmalar tarafından kullanılmış olsa da asıl önemi bu kriz döneminde anlaşıldı. Blok zinciri, zamanın kıymetli olduğunu insanlara gösterdi. Blockchain teknolojisi, günümüzün artık zorunlu bir ihtiyacı gibi. Her alanda kullanım imkanı olması teknolojiyi eşsiz kıldı. Şeffaf ve güvenilir çerçevede iş yapması rakiplerine göre konumunun daha üst seviyede olmasını sağlıyor. 

Tesla ve CargoSmartBlockchain projesi ile bir araya geldi. İki şirketin birlikte yürüttüğü çalışmada blok zinciri nakliye işlerinde kullanılacak. Hong Kong merkezli olan CargoSmart, nakliye sürelerinin blok zinciri ile daha da aşağıya çekmeyi düşünüyor. Bu konuyla ilgili Tesla ile iş birliği yaparak süreci başlattı. Projenin başlaması için ilk uygulama pilot bölge olarak başlayacak. 

Blockchain Projesi Nakliye Sektörünü Dijital Yapacak

Blockchain projesi sayesinde nakliye sektörünün önü açılmış ve gereksiz zaman kayıplarının önüne geçilmiş olacak. Nakliye işlemlerinin en önemli ana kaynağı süre. Zamanında yetiştirilen ürün sayesinde üretim süreci hızlanacaktır. Geleneksel belgeleme işlemleri, evrak masrafları ve zamanı çalan yöntemler yerine blok zinciri hepsine çare olacak. 

Blockchain ile birlikte şirket belgeleme işlemlerini dijitale dökecek. Takip etme ve süreci izleme gibi yöntemlerin dijitale geçmesi ile birlikte teslim sürelerinde ciddi bir azalma görülecek. CargoSmart’tan yapılan açıklamaya göre, 

Yeni geliştirilen uygulama ile birlikte nakliye sektörü can kazanacak. Nakliyelerin dijitalleşmesi süreci hızlandıracak ve küresel alanda optimize edilecek. Bu sayede kısa sürede az maliyetle daha fazla iş yapılabilecek.  

Tesla, 2019 yılının son ayında CargoSmart ile nakliye konusunda yardım aldı. Tesla’nın aldığı destek ile birlikte kargolama sürelerinde iyileşme yaşandı. Bu gelişmenin sonucunda nakliyeler sorunsuz şekilde çalışmaya başlayarak bireyler tarafından daha iyi takip edilmesi de sağlandı. 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar