BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!

Çin’in Ulusal Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Chainlink’in oracles hizmetlerinden yararlanacağını açıkladı.

Yayın:

-

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!

Çin’in Ulusal Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Chainlink’in oracles hizmetlerinden yararlanacağını açıkladı.

Martın başında hükümet tarafından inşa edilen Çin’in Ulusal Blockchain Hizmet Ağı, temelinde devlet daireleri, bankalar ve teknoloji firmalarını bulunduran bir ittifak. Bir hükümet tarafından başlatılan ve sürdürülebilirliğini devam ettiren ilk Blockchain ağı olan BSN, merkeziyetsiz uygulamaları ekosistemine hızla entegre etmeye devam ediyor. Son entegrasyonu da Chainlink’in Oracles hizmeti oldu.

Chainlink’in ağa entegre edilmesiyle birlikte Çin başta olmak üzere tüm dünyadaki Blockchain uygulamalarının daha çok kullanılması ve benimsenmesi için ekstra bir güvenlik, güvenilirlik ve zincirler arası bağlanabilirliği sağlayacak.

Bununla birlikte BSN’nin yeni işbirliği sadece Chainlink ile değil. IRITA ve SNZ Pool ile de anlaşan BSN’nin, yeni işbirliklerini daha kullanışlı bir sistem için yaptığı düşünülüyor. Multidisipliner bir birlik anlayışı Chainlink ile entegrasyonu sağladığı takdirde, BSN üzerine inşa edilen uygulamaların daha kullanışlı olmasını ve gerçek dünyayla bağlantılı hâle getirilmesini sağlayacaktır.

İlk Tercihimiz Değildi Belki Ama Ekibi Çok Sevdik!

Red Date Technology ve BSN kurucu ortağı Yifan He, hem PR Newswire’ın hem de Cointelegraph’ın sorularını yanıtladı. PR Newswire’a verdiği demeçte;

“BSN’nin temel amaçlarından biri izin verilen veyahut halka açık zincirler için olsun ya da olmasın tüm DApp’lerle birlikte çalışılabilirliğin oluşturulmasıdır. BSN’de kullanılacak olan her DApp, diğerlerine göre daha düşük maliyetli olmalıdır. Chainlink, IRITA ve SNZ Pool ile yaptığımız bu işbirliği, bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olacaktır.”

Cointelegraph’a verdiği demeçte ise;

“İnternetteki veri aktarımının dağıtılmış yola (DLT) doğru ilerlediğini gördük. Teknolojinin bu özelliğine vurulduk. Ancak aynı zamanda gereğinden fazla pahalı olduğunu düşündük. Çünkü sadece çevreyi kurmak, çerçeveyi bir araya getirmek ve nodeları inşa ederek projeyi kurmak yaklaşık yarım milyon yuan tuttu.”

Bununla birlikte ilk tercihlerinin Chainlink olmadığı da ekledi. BSN’nin potansiyel oracles veri sağlayıcısı olarak ikinci tercihinin Chainlink olduğu ve ilk tercihinin hangi veri sağlayıcısı olduğunun bilinmediği belirtiliyor. Ayrıca Chainlink için;

“Chainlink ilk tercihimiz değildi evet ilk dördümüzde ikinci sıradaydı. Ancak Chainlink’in çok iyi bir topluluğa ve desteğe sahip olduğunu gördük. […] Bir de ekibi gerçekten çok sevdik.”

Son olarak “Çin’den sadece kötü şeyler çıkmaz.” diye ekledi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Atari, Kasım Ayında Halka Açık Token Satışı Yapacak!

Atari, oyun endüstrisinde bir ilki gerçekleştiriyor!

Yayın:

-

atari

Atari, Kasım ayı başlarında Bitcoin.com’da halka açık bir token teklifi gerçekleştirecek. Teklif tamamlanır tamamlanmaz, ERC-20 tabanlı AtariToken, Bitcoin.com borsasında işlem görmeye hazır hale gelecek. Token satışının kesin detayları henüz açıklanmadı, ancak Atari CEO’su Fred Chesnais, Token satışının 1 saniye kadar sürebileceğine inandığını söyledi:

Bu süre değişebilir. 1 saniye de olabilir 1 saat de. Yani bu durum sabit olarak belirlediğimiz miktara bağlı. Dürüst olmak gerekirse cidden kesin bir cevap veremiyorum.

Atari, özel satışlar ile şu ana kadar 1.5 milyon $ toplamış durumda. Chesnais, halka arz ile ilgili en önemli şeyin ek sermaye değil, hemen ardından gelen likidite olduğunu söyledi. AtariToken için olası kullanım durumları hakkında çeşitli DeFi protokolleri ile görüşülüyordu, ancak likidite eksikliği, yaklaşan satışın ve listelemelere engel olabileceğini gösterdi. Chesnais, AtariToken’in benzersiz bir DeFi kullanım durumu yaratabileceğine inanıyor.

Oyunlara ve oyun finansmanına 3 milyar eurodan fazla yatırım yaptığımız için listeleneceğimizi duyurmak istiyoruz.

Şirket, satışın tüm yerel düzenlemelere uygun olacağını ve bu nedenle ABD vatandaşlarına sunulamayacağını belirtti. Atari, halka açık bir şirkettir, ancak token satışı %50 hisseye sahip olduğu Cebelitarık merkezli bir kuruluş aracılığı ile yürütülmektedir.

Bitcoin.com’daki token teklif sayfası, 15 Ekim tarihinde açılacak. Bu tarihten itibaren kullanıcılar kayıt olabilecek ve KYC işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Singapur’dan Blockchain Tabanlı Uygulama: Sağlık Pasaportu

Singapur, tıbbi kayıtları daha iyi yönetmek ve güvence altına almak için blockchain destekli bir uygulama geliştirdi.

Yayın:

-

Dünya, koronavirüs pandemisi ile boğuşurken, blockchain teknolojisi çözümler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Singapur, sağlık verileri toplama ve gözetleme  çalışmasını sağlayacak altyapı için blockchain teknolojisine yöneldi. 

Konu ile ilgili olarak 30 Eylül tarihinde bir rapor yayımlandı. Rapora göre, devlete ait bir yatırım şirketi olan SGInnovate ve Singapurlu startup Accredify ortaklığında yeni bir blockchain destekli dijital sağlık pasaportu geliştirildi.

SGInnovate’nin, finansal desteği Maliye Bakanlığı tarafından sağlanmaktadır. Firma yatırımlarını yapay zeka, kuantum teknolojisi ve tıbbi teknoloji gibi yeni ortaya çıkan teknolojiler üzerinde çalışan derin teknoloji girişimlerine odaklıyor.

Kişisel tıbbi verilerin blockchain ile güvenli bir dijital cüzdanda saklanmasını sağlayan uygulamanın geliştirme çalışmaları 2020 yılı Mayıs ayında başladı. Yeni geliştirilen dijital sağlık pasaportu, kişisel tıbbi belgelerin kolay erişim ve doğrulama için blockchain teknolojisi ile korunan dijital bir cüzdanda saklanmasını sağlamak üzere lanse edildi.

İlk Denemeler Başarılı Oldu

Projenin ilk aşaması Temmuz ayında gerçekleştirilen başarılı bir pilot uygulama ile denendi. Bu sayede COVID-19 taburcu notları, sürüntü sonuçları, bağışıklık kanıtı ve aşılama kayıtlarında kullanıldı. Bu sayede uygulamanın dijitalleştirilmiş sağlık hizmeti belgelerinin yönetilebildiği ve doğrulanabildiği görülmüş oldu. Dijital sağlık pasaportu uygulaması, Singapur hükümetinin CIO ofisi GovTech tarafından geliştirilen ve blockchain kullanarak belgelerin noter tasdiki için açık kaynaklı bir çerçeve olan Open Attestation platformu üzerine inşa edildi. 

SGInnovate’in girişim geliştirme müdür yardımcısı Simon Gordn, konu ile ilgili olarak şu açıklamaları gerçekleştirdi:

“Pandemi, Singapur’un sağlık hizmetleri sektörünü test ederken, tıbbi kayıtların büyük ölçekli yönetiminde bir boşluk belirledik. Bu nedenle de güvenilir bir kimlik doğrulama sürecini mümkün kılan bir çözümü hızla geliştirmek istedik.”

SGInnovate ve Accredigy yaptıkları açıklamada, uygulamanın kaybolabilecek veya üzerinde oynanabilecek kâğıt tabanlı belgelere olan bağımlılığı ortadan kaldıracağını söyledi. Şirket, hassas belgeleri yönetmek için daha fazla şeffaflık, güvenlik ve gizlilik sunduğu ölçüde, sağlık verileri alanında blockchain teknolojisinin temel avantajlarının altını çizdi.

Tüm bu gelişmeler çerçevesinde, dünya çapında çeşitli şirketler ve kuruluşlar da, salgın ile mücadele kapsamında dijital sağlık pasaportları ve dijital kimlik yönetimi için blockchain çözümlerini araştırmaya devam ediyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.