Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64711.97
-0.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3444.83
-1.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.54
-4.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $572.9
-1.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

BSN, Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!

Çin’in Ulusal Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Chainlink’in oracles hizmetlerinden yararlanacağını açıkladı.

Clock
Paylaş
BSN, Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!

Çin’in Ulusal Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Chainlink’in oracles hizmetlerinden yararlanacağını açıkladı.

Martın başında hükümet tarafından inşa edilen Çin’in Ulusal Blockchain Hizmet Ağı, temelinde devlet daireleri, bankalar ve teknoloji firmalarını bulunduran bir ittifak. Bir hükümet tarafından başlatılan ve sürdürülebilirliğini devam ettiren ilk Blockchain ağı olan BSN, merkeziyetsiz uygulamaları ekosistemine hızla entegre etmeye devam ediyor. Son entegrasyonu da Chainlink’in Oracles hizmeti oldu.

728×90 muhabbit - BSN, Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!300x250 muhabbit - BSN, Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!

Chainlink’in ağa entegre edilmesiyle birlikte Çin başta olmak üzere tüm dünyadaki Blockchain uygulamalarının daha çok kullanılması ve benimsenmesi için ekstra bir güvenlik, güvenilirlik ve zincirler arası bağlanabilirliği sağlayacak.

Bununla birlikte BSN’nin yeni işbirliği sadece Chainlink ile değil. IRITA ve SNZ Pool ile de anlaşan BSN’nin, yeni işbirliklerini daha kullanışlı bir sistem için yaptığı düşünülüyor. Multidisipliner bir birlik anlayışı Chainlink ile entegrasyonu sağladığı takdirde, BSN üzerine inşa edilen uygulamaların daha kullanışlı olmasını ve gerçek dünyayla bağlantılı hâle getirilmesini sağlayacaktır.

BSN Chainlink Oracles IRITA ve SNZ Pool ile entegrasyonu - BSN, Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!

İlk Tercihimiz Değildi Belki Ama Ekibi Çok Sevdik!

Red Date Technology ve BSN kurucu ortağı Yifan He, hem PR Newswire’ın hem de Cointelegraph’ın sorularını yanıtladı. PR Newswire’a verdiği demeçte;

“BSN’nin temel amaçlarından biri izin verilen veyahut halka açık zincirler için olsun ya da olmasın tüm DApp’lerle birlikte çalışılabilirliğin oluşturulmasıdır. BSN’de kullanılacak olan her DApp, diğerlerine göre daha düşük maliyetli olmalıdır. Chainlink, IRITA ve SNZ Pool ile yaptığımız bu işbirliği, bu hedefe ulaşmamıza yardımcı olacaktır.”

Cointelegraph’a verdiği demeçte ise;

“İnternetteki veri aktarımının dağıtılmış yola (DLT) doğru ilerlediğini gördük. Teknolojinin bu özelliğine vurulduk. Ancak aynı zamanda gereğinden fazla pahalı olduğunu düşündük. Çünkü sadece çevreyi kurmak, çerçeveyi bir araya getirmek ve nodeları inşa ederek projeyi kurmak yaklaşık yarım milyon yuan tuttu.”

Bununla birlikte ilk tercihlerinin Chainlink olmadığı da ekledi. BSN’nin potansiyel oracles veri sağlayıcısı olarak ikinci tercihinin Chainlink olduğu ve ilk tercihinin hangi veri sağlayıcısı olduğunun bilinmediği belirtiliyor. Ayrıca Chainlink için;

“Chainlink ilk tercihimiz değildi evet ilk dördümüzde ikinci sıradaydı. Ancak Chainlink’in çok iyi bir topluluğa ve desteğe sahip olduğunu gördük. […] Bir de ekibi gerçekten çok sevdik.”

Son olarak “Çin’den sadece kötü şeyler çıkmaz.” diye ekledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar