Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56903.68
1.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3244.09
0.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.35
-0.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.9
-0.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Blockchain Tabanlı Metaverse Oyunlarına Bir Yenisi Daha Ekleniyor!

Yepyeni bir blockchain tabanlı Metaverse oyunu geliştiriliyor!

Clock
Paylaş
Blockchain Tabanlı Metaverse Oyunlarına Bir Yenisi Daha Ekleniyor!

Son yılların gelişmekte olan teknolojisi blockchain ve bilim kurgu yapımlarından günümüze tohumları ekilen metaverse kavramı yeni ürünler vermeye devam ediyor. Sektörün son ürünü ise Angelic oluyor!

Blockchain Nedir?

Blockchain, bağımsız doğrulayıcıların, ağda yapılan tüm işlemleri kayıt ettiği açık kaynaklı bir dijital defter olarak tanımlanabilir. Ağdaki işlemler gerçekleştikçe, bloklar (block) oluşur ve oluşan bloklar doğrulayıcılar tarafından kontrol edilir. Bu bloklar doğrulayıcılar tarafından kontrol edildikçe zincir (chain) oluşturur. Blockchain yani blok zinciri bu şekilde açıklanabilir.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesiyle birlikte veriler, şeffaf ve güvenli bir şekilde saklanabilir. Blockchain, herhangi bir merkezi bağını olmaması ve doğrulayıcılardan oluşması nedeniyle merkeziyetsiz bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Binance BannerBinance Banner

Blockchain Tabanlı Oyunlar

Kripto para sektörü ve blockchain teknolojisi geliştikçe farklı sektörlerle etkileşimlere girmeye başladı. Bu etkileşimlerin en yenilerinden biri de blockchain tabanlı oyunlar oluyor. Blockchain teknolojisinin desteğini arkasına alan oyunların oyun ekonomisinde kullanılan token’ları son dönemlerde oldukça popüler.

Blockchain Games muhabbit

Bununla birlikte son dönemde oyna-kazan, adım at-kazan veyahut hareket et-kazan modeline sahip olan birçok blockchain tabanlı oyun gündeme geldi. Bu oyunlar, oyun içi ekonomide kullanılan token’ları, oyun dışına çıkartarak oyunculara para kazanma şansı vermekte.

Metaverse Nedir?

İlk kez bilim kurgu yapımlarında kullanılan bir terim olan “metaverse”, “ötesinde” anlamına gelen “meta” ve evren anlamına gelen “universe” kelimelerinin birleşmesidir. Metaverse, arsaların, binaların, avatarların ve hatta isimlerin bile ticaretinin gerçekleştiği, genellikle kripto para birimlerinin kullanıldığı sanal dünyaların tümünü ifade eder.

Metaverse hakkında detaylı bilgi için: Metaverse Nedir?

Metaverse Oyunları

Oyun sektöründeki diğer oyunlara nispeten daha yeni olan metaverse oyunları, son dönemlerin en gözde konularından biri olmaktadır. Şu anda piyasada Sandbox, Decentraland ve Axie Infinity gibi oldukça popüler olan metaverse oyunları yer almaktadır. Bununla birlikte şu an gelişim aşamasında olan birçok metaverse oyunu bulunmaktadır. Bunlardan biri de Angelic olmakta.

Angelic Nedir?

Angelic, blockchain tabanlı oyun ve metaverse oyunlarının en yenisi olma özelliğini taşımakta. Solana Blockchain’i destekli Angelic’in geliştiricisi Metaverse Game Studios olmakta. Metaverse Game Studios, bağımsız bir oyun geliştirme şirketi olarak oldukça deneyimli bir ekibe sahip olduğunu her fırsatta dile getirmekte.

Angelic geliştirici ekibinin üyelerinin, daha önce League of Legends, Metro Exodus, Venom, Halo 3 ve Far Cry gibi birçok popüler oyunda geliştirici veyahut farklı görevlerle çalıştığı bilinmektedir.

angelic muhabbit

Angelic; merkezyetsiz bir ekosisteme sahip, blockchain tabanlı dijital anlatılı, çok oyunculu bir strateji RPG’sidir. Karanlık bir bilim kurgu evreninde geçen Angelic, oyuncular avatarları keşfederken ve hatta oynadıkları dünyaları şekillendirirken gözlerini alamayacakları etkileyici bir anlatı RPG’si.

Oyun içi ekonomisine gelecek olursak, Angelic ekosistemi şu anda Angelverse (ANGL) ve Neo-Coin (NCOIN) isimli iki kripto para birimi ile destekleniyor. ANGL bir yönetişim token’ı olurken, NCOIN ödül token’ı olarak oyun içi ekonomide yer alacak.

Angelic geliştirici ekibi, yakın zaman önce sundukları 3 saatlik demo oyunun eleştirilerinin oldukça olumlu olduğunu belirtti. Önümüzdeki aylarda sınırlı sayıda bir beta sürümünün de mevcut olacağı eklendi. Bununla birlikte Angelic’in son hâlinin 2023 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülerek PC, Playstation ve Xbox cihazlarından oynanması planlanıyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar