Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59676
3.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3178.4
1.90%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.03
0.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $535.1
0.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Blockchain Tabanlı Oyun Ekosistemi, Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Müzik devi Warner Music Group, oyun geliştiricisi Splinterlands ile ortaklık kuruyor.

Clock
Paylaş
Blockchain Tabanlı Oyun Ekosistemi, Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Blockchain tabanlı oyunlar son dönemlerde altın çağını yaşamaya devam ediyor. Dolayısıyla bu alana yapılan yatırımlar da benzer şekilde artmaya başlamış durumda.

Ekim ayında 3.4 milyar dolarlık VC anlaşmasının yaklaşık yarısı bu kategoriye girdi. Çok sayıda oyun firması, Square Enix gibi devler de dahil olmak üzere teknolojiye ilgi duyduğunu dile getiriyor. Böyle olunca oyun alanındaki popülerlik her geçen gün artmaya devam ediyor.

728×90 muhabbit - Blockchain Tabanlı Oyun Ekosistemi, Yatırım Almaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Blockchain Tabanlı Oyun Ekosistemi, Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Şimdi ise yapılan bir açıklamada müzik devi Warner Music Group’un, blockchain tabanlı oyun geliştiricisi Splinterlands ile ortaklık kurduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, iki şirketin iş birliği kapsamında WMG, sanatçılarının oyna-kazan, arcade tarzı blok zinciri oyunları yaratması ve geliştirmesi için fırsatlar sağlayacak. 

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Splinterlands Kurucu Ortağı ve CEO’su Jesse Agreed Reich, şu ifadelere yer verdi:

“Warner Music Group, müzik endüstrisinde bir liderdir. Web 3.0 topluluğu üyeleri tarafından belirlenen standartları karşılamak için müzik endüstrisine yenilik getiriyorlar. Onlarla çalışmaktan heyecan duyuyoruz ve sabırsızlıkla bekliyoruz.”

warner scott cohen 924x600 - Blockchain Tabanlı Oyun Ekosistemi, Yatırım Almaya Devam Ediyor!

Yönetici ayrıca oyun, müzik, kripto paralar, NFT’ler, DeFi ve blok zincirinin kesiştiği noktada yeni iş birliklerine devam edeceklerini dile getirdi.

Ortaklık ile ilgili olarak bir açıklama da WMG tarafından geldi:

“P2E oyunlarıyla ilgili fırsatların ne kadar büyük olduğunu küçümseyebileceğimizi sanmıyorum. Oyunlar oluşturmak için Splinterlands ile ortaklık kurarak, topluluğun rolünü yükseltirken, blockchain teknolojisine ilgi duyan sanatçılarımız için yeni gelir akışlarının kilidini açacağız.”

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Ekosisteme Yapılan Yatırımlar Artışta

WMG’nin son girişimi, aslında kripto para alanındaki ilk hamlesi değil. Hatırlanacağı üzere şirket, avatarlar ve WMG sanatçıları için NFT ürünleri yaratmak için Genies ile ortaklık kurmuştu.

Ardından WMG, dijital koleksiyon platformu Blockparty ile ortaklık kurdu. Son olarak ise şirket, yakın zaman önce, WMG sanatçılarına hayranlarına ulaşmada başka bir çıkış noktası sağlamak amacıyla The Sandbox ile ortaklaşa olarak, NFT ve metaverse alemine ilk girişini yaptı. 

Splinterlands Hakkında

2018 yılında kurulan ve aynı adı taşıyan bir blockchain oyununun yaratıcısı olan Splinterlands, tüm işlemlerin Hive blok zincirinde kaydedildiği, oyuncuların kartlarını özgürce satın aldığı, sattığı ve takas ettiği bire bir beceri dövüş oyunudur.

Oyun şu anda 450.000 günlük kullanıcı da dahil olmak üzere 1.8 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip durumda. DappRadar’a göre, son yedi gündeki kullanıcı sayısına göre en popüler blockchain oyunları sıralamasında ilk sırada yer alıyor.

oyun 1 - Blockchain Tabanlı Oyun Ekosistemi, Yatırım Almaya Devam Ediyor!
DappRadar

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar