Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59010
4.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3312.56
2.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.85
1.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $401.2
0.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Blockchains Firması Nevada’ya Akıllı Şehir Kuracak!

Akıllı bir şehirde yaşama fikri kulağa nasıl geliyor?

Clock
Paylaş
Blockchains Firması Nevada’ya Akıllı Şehir Kuracak!

Bir blockchain ve yatırım şirketi olan Blockchains LLC, Reno’nun doğusundaki Nevada çölünde akıllı bir şehir inşa etmeyi planlıyor.

Associated Press ile yapılan bir röportajda Blockchains CEO’su Jeffrey Berns, Nevada eyaletinden 67.000 dönümlük arazi üzerinde yerel bir hükümet kurmasına izin vermesini istediğini söyledi. Eğer bu istek başarılı olursa, blockchain firmasının, ürünler ve hizmetler için dijital para ödemelerini dahil etmenin ve kayıt edebilmesinin yanı sıra, bir şirketin vergi uygulayabileceği ve mahkemeler kurabileceği bir “inovasyon bölgesi” olarak faaliyet göstermesine izin verilecek.

Binance BannerBinance Banner

Berns şu andaki hükümetlerin, blockchain, kripto para birimleri ve diğer yenilikçi teknolojilere dayalı bir topluluk oluşturmak için ideal olmadığını iddia ediyor. Berns’e göre bu şehir, “insanların sıfırdan başlamaya istekli olacakları” bir yer olacak.

Blockchains Firması , araziyi Ocak 2018 senesinde 170 milyon $’a satın almıştı. O zamanlar Berns, önerilen kripto şehrinin Blockchains kampüsü, bir içerik stüdyosu, bir e-spor arenası ve konut mülklerini içereceğini söylemişti. CEO, 75 yıl içinde kripto şehrinde 15.000 ev inşa etmeyi umduğunu söylese de, şu anda şirketin arazisinin çoğunda konut inşasına izin verilmiyor.

Nevada milletvekilleri bu inovasyon bölgesini kabul ederse, bir teknoloji şirketi 50.000 dönümden fazla bir alanı “yönetecek“. Bu durum da Nevada’ya 1 milyar $’lık bir yatırım sağlayacak. Belki de bu teklif, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e yatırım yapan Tesla firmasının CEO’su Elon Musk’ı bile etkileyebilir.

Berns, eğer her şey istedikleri gibi giderse, akıllı şehrin temelini gelecek yıl atmak istiyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar