BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

BlockDown 3.0 Sürprizlerle Sona Erdi!

Muhabbit.com’un medya sponsoru olduğu 2020 yılının 3. konferansı olan BlockDown, Halloween konseptiyle izleyenlerine eğlenceli anlar yaşattı.

Yayın:

-

blockdown

Kriptopara ve Blockchain yatırımcılarıyla sektör liderlerini buluşturan BlockDown Sanal Konferanslarının 3.sü geçtiğimiz hafta gerçekleşti. 2020 yılının 3. konferansı olan BlockDown, Halloween konseptiyle izleyenlerine eğlenceli anlar yaşattı. On binlerin canlı izlediği konferansta sektöre ilişkin birçok son dakika gelişmesi de paylaşıldı. Etkinliğin ev sahibi EAK Dijital, bir sonraki etkinliğin müjdesini de verdi. Şirket, 2021 yılı için İstanbul’da gerçekleşecek IstanBlock2021’in hazırlığında olduklarını duyurdu. 

22-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ve yatırımcıların takip ettiği kanallardan canlı yayınlanan BlockDown 3.0 Halloween konseptiyle izleyicisiyle buluştu. Sektörün nabzını tutan şirket yöneticilerinin konuştuğu etkinliğe katılım oldukça fazlaydı. 

On binler Ekranlara Kilitlendi

Yatırımcıların sorularına cevaplar aradığı BlockDown 3.0 yayınlarını on binler izledi. Youtube, ThetaTV’den izlenen panelin ilk etabında dijital varlıkların risk sermayesine etkisinden bahsedildi. 

Ölçeklendirme Çözümü Şart!

Panele katılan FTX’in yaptığı açıklamalar sosyal medyada yankı buldu. FTX’ten Sam Bankman ‘’Ethereum DeFi işlem hacmi, patlayan bir ekosistemi kaldıracak kadar yüksek ve güçlü değil. DeFi, Eth 2.0 veya başka bir şey olsun, ölçeklendirme çözümü olana kadar büyüyemez’ açıklamalarında bulundu. Panele katılan isimler Covid-19’un getirdiği teknolojik çözümlere artan talepte zorluk çekmediklerini anlatırken, şeffaflığın önemine değindi. 

Paranın Taşınması Pahalı

Konuşmacılardan DataDash Kurucusu Nicholas Merten insanların para transferleri ve yatırımlarına ayrıca bütçe ayırdıklarına dikkat çekerek; ‘’Hepimiz finansal sistemdeki verimsizliklerin ortak semptomlarını paylaşıyoruz. Finans bölünmüş ve kafa karıştırıcı, bankalar tasarruflar için neredeyse %0 ödeme yapıyor. Paranın taşınması ise çok pahalı…’’ dedi. 

Rapçi Akon’ın geliştirdiği Akoin Bittrex Global’de listelenecek!

BlockDown’ın heyecanla beklenen ismi Akon oldu. Etkinliğin kapanışını yapan Senegal asıllı rap sanatçısı Akon, geliştirdiği kriptoparası Akoin’in dünyanın önde gelen borsalarından biri olan Bittrex Global’de listeneceğinin müjdesini verdi.

Sürpriz İstanbul Rotası

BlockDown 3.0’ı takip eden izleyiciler yayın aralarında İstanbul sürpriziyle karşılaştı. EAK Digital’in bir sonraki etkinlik adımının İstanbul’da yapılacak olan IstanBlock2021 olduğu müjdesi verildi. Tüm dünyada binlerce kişiye aynı anda duyurulan bu gelişme herkes için sürpriz oldu. Şirket, birçok kriptopara ve Blockchain yatırımcısını 2021’de İstanbul’da ağırlayacak. Geçtiğimiz ay, EAK  Kurucu CEO’su  Erhan Korhaliller, Independent Türkçe’ye verdiği röportajda İstanbul projesine değinmiş, Türkiye’deki gençlerin ve yatırımcıların kriptoparaya olan güveninden bahsederek ‘Türkiye Blockchain ve Kriptopara Merkezi Olabilir’ demişti. 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Libra Ocak Ayında Piyasaya Sürülebilir! Onay Bekleniyor!

Libra, Ocak 2021’de aktive edilebilir gibi görünüyor.

Yayın:

-

libra

Financial Times’ın haberine göre Libra tarafında önemli bir hareketlilik var. Libra Ocak 2021’de aktive edilebilir gibi görünüyor.

Bildiğiniz üzere Libra, Facebook tarafından ortaya konan bir stablecoin projesi idi. İtibari para birimlerini bir sepette toplayarak ortaya konmaya çalışılan stablecoin projesi, merkez bankaları tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Özellikle Fransa Merkez Bankası, Libra’ya en sert çıkışlardan birini gerçekleştirmişti.

Bu noktada geri adım atmak zorunda kalan Libra, bir türlü aktive edilememişti.

Ayrı “Stablecoin”ler Olarak Çıkacak

Financial Times’a göre Libra, farklı “stablecoin”ler ortaya koyarak sorunu çözecek gibi duruyor.

Başlangıç olarak 1:1 oranında ABD doları ile desteklenen bir stablecoin ortaya koyacağı düşünülen Libra, İsviçre düzenleyici kurumu FINMA’dan onay bekliyor.

Geçmişte bahsi geçen diğer “stablecoin”lerin ise önümüzdeki dönemde aktive edilmesi planlanıyor.

2019 yılında ortaya çıkan Libra, sizce söylendiği gibi 2021’de aktive edilebilecek mi?

Stablecoin haberleri için: Stablecoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Coinbase’deki Sert Hareket DeFi Protokolünde Likidasyona Sebep Oldu! 103 Milyon $

Coinbase’de merkezsiz stablecoin DAI’nin ani fiyat değişikliği sebebiyle Compound zor anlar yaşadı.

Yayın:

-

DeFi

San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase’de yaşanan sert fiyat hareketi, DeFi protokolünde likidasyona sebep oldu. 103 Milyon $’lık teminat buhar oldu.

Yaşanan ani fiyat değişikliği sebebiyle Lending (borç alma-borç verme) platformu Compound üzerinde önemli miktarda teminat likide oldu.

DeFi Market Cap

Coinbase’de merkezsiz stablecoin DAI’nin ani fiyat değişikliği sebebiyle Compound zor anlar yaşadı.

Bildiğiniz üzere Compound teminat karşılığında borç alma hizmeti sunmakta. Kişinin Compound üzerinden borç alabilmesi için teminat olarak aldığı miktardan daha fazlasını kilitlemek durumunda. Yani borç alınan miktar fazladan teminat göstererek alınabiliyor.

Coinbase üzerinde DAI fiyatına yüzde 30’luk ani bir yükseliş yaşanması ile birlikte borç teminat ilişkisi tersine dönmüş oldu. Compound üzerindeki fiyat “oracle”ı verileri sadece Coinbase üzerinden almaktaydı. Bu noktada Coinbase üzerinde ciddi fiyat değişikliği yaşanınca DAI borç almak için kilitlenen teminatlar DAI değerinden düşük hale geldi. Bu noktada Compound üzerindeki teminatlar likide edilmiş oldu.

DeFi

Yaşanan hadise ile birlikte Compound üzerinde 103 Milyon $’lık fon likide edildi. Benzer durum dYdX üzerinde de gerçekleşti. Platformda 7 milyon $’lık likidasyon yaşandı.

Yaşanan kayıp ile birlikte Compound üzerinde bir günde yaşanan en büyük likidasyon gerçekleşmiş oldu. LoanScan verilerine göre Compound üzerindeki bir önceki büyük likidasyonda 6.3 milyon $ değerinde fon zarar görmüştü.

DeFi Likidasyonları Mart’ta Görülmüştü

Mart ayında yaşanan sert düşüş ile birlikte MakerDAO tarafında ciddi miktarda likidasyon gerçekleşmişti. Yaşanan sert düşüş ile birlikte MakerDAO tarafında 15 Milyon $’lık DAI likide olmuştu. Yaşanan hadisenin ardından MakerDAO bir açık artırma ile MKR token satışı gerçekleştirmek zorunda kalmıştı. Benzer şekilde Aave üzerinde de 20 Milyon $’a yakın LINK likide olmuştu.

Compound’un sadece Coinbase “oracle”ı kullanmasına topluluktan eleştiri geldi. Jarvis bu noktada Compound’u sert bir dille eleştirirken, Squanch da LINK “oracle”ı kullanılması gerektiğini savundu.

Siz DeFi protokollerini kullanıyor musunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.