Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61316.15
-0.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3334.28
-0.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.39
1.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.3
-3.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

BlockFi, Hubspot’ta Depolanan Müşteri Verilerine Yetkisiz Erişim Sağlandığını Doğruladı!

BlockFi, gerçekleşen veri ihlalinin genel etkisiyle ilgili netlik kazanmak için Hubspot’un soruşturmasını destekliyor.

Clock
Paylaş
BlockFi, Hubspot’ta Depolanan Müşteri Verilerine Yetkisiz Erişim Sağlandığını Doğruladı!

ABD New Jersey merkezli kripto para finans kurumu BlockFi, üçüncü taraf satıcılarından biri olan Hubspot aracılığıyla gerçekleşen bir veri ihlali olayını doğruladı.

Binance BannerBinance Banner

BlockFi’nin veri ihlaliyle ilgili proaktif uyarısı, kötü niyetli kişilerin kullanıcı verilerini dolandırıcılık faaliyetleri için yeniden kullanmalarını engellemeyi amaçlıyor.

Gelen bilgilere göre, bilgisayar korsanları 18 Mart Cuma günü BlockFi’nin müşteri ilişkileri yönetim platformu Hubspot’ta depolanan müşteri verilerine erişim elde etti.

Hubspot, yetkisi olmayan üçüncü bir tarafın platformlarında bulunan bazı BlockFi müşteri verilerine erişim elde ettiğini onayladı.

BlockFi

Hubspot, çalışma şekli olarak BlockFi adına müşterilerin isimleri, e-posta adresleri ve telefon numaraları gibi kişisel verileri depoluyor. Bilgisayar korsanları ise bu kişisel bilgileri kimlik avı saldırıları düzenlemek ve kullanıcıların şifreleri aracılığıyla hesaplara erişim sağlamak için kullanıyor.

BlockFi, Önemli Kişisel Bilgilerin Hubspot’ta Saklanmadığını Vurguladı!

BlockFi, gerçekleşen veri ihlalinin genel etkisiyle ilgili netlik kazanmak için Hubspot’un soruşturmasını destekliyor. Son verilere göre ise henüz ihlal edilen verilerin kesin ayrıntıları belirlenmedi. Fakat BlockFi; şifreler, devlet tarafından verilen kimlikler ve sosyal güvenlik numaraları da dahil olmak üzere kullanıcıların önemli verilerinin “Hubspot’ta zaten hiçbir zaman saklanmadığını” vurguladı ve kullanıcılara bu konuda güvence verdi.

BlockFi, İhlalin Kendi Sistemine Erişmediğini Söyledi!

BlockFi tüm bunlarla beraber kendi dahili sistemine ve müşteri fonlarına erişilmediğini ve bu ihlalin üçüncü taraf satıcı Hubspot ile sınırlı kaldığını da söyledi. Ayrıca kullanıcıların çevrim içi varlıklarını bu tür kötü niyetli kişilerden korumalarına yardımcı olmak için dört yöntem önerdi: güçlü bir parola, iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA), güvenilir uygulamalar ve dolandırıcılara karşı daha fazla dikkat.

BlockFi son olarak, zamanın önemine dikkat çekti ve gerçekleşen ihlalin boyutunu belirlemek için tüm araştırmalarını hızlandırdıklarını belirtti.

Detaylar önümüzdeki günlerde olaydan etkilenen tüm müşterilere e-posta ile gönderilecek.

Genel olarak yatırımcılara da özellikle şifreler ve cüzdan adresleri dahil olmak üzere tüm kişisel bilgileri talep etme/değiştirme konusundaki iletişimlerde dikkatli olmalarını tavsiye etti.

Daha Fazla Altcoin Haberleri İçin: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar