Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57060.6
11.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3271.52
6.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.31
6.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.5
1.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

BlockFi, Kurumsal Yatırımcılara Yönelik OTC Ticaretini Başlattı!

Yeni servis Dünya çapındaki kurumsal yatırımcılara hizmet verecek.

Clock
Paylaş
BlockFi, Kurumsal Yatırımcılara Yönelik OTC Ticaretini Başlattı!

Finansal hizmetler firması BlockFi, 20 Ocak 2021 tarihinde yapmış olduğu bir açıklama ile kurumsal yatırımcılar için tezgah üstü (OTC) ticareti başlattığını duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Yapılan açıklamada yeni servisin piyasaya sürülmesiyle BlockFi’nin, spot ticaret, kredi yetenekleri ve marj ticareti ürünü sunan bir yürütme ortağı olarak hareket edeceği bildirildi. BlockFi ayrıca, OTC masasının dünya çapında kurumsal ve ultra yüksek değerli müşterilere hizmet vermek için ABD ve Asya merkezli yatırımcılarla çalışacağını söyledi.

OTC masası, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) gibi büyük hacimli kripto para birimlerinde spot ticareti destekleyecek. 

BlockFi’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Zac Prince yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Dijital varlıklara kurumsal ilginin hızla artmasıyla birlikte, ihtiyaçlarını karşılayacak ve heyecan verici ve büyüyen bir varlık sınıfına katılmalarına yardımcı olacak özel bir ürün sunmaktan gurur duyuyoruz.”

BlockFi, CME’nin Bitcoin vadeli işlemleri için likidite sağlamasının yanı sıra bir ticaret hesabı da sunmaktadır. Şirketin yeni başlattığı OTC masası, dijital varlıklara olan kurumsal ilginin arttığı bir zamana denk geliyor. Bilindiği üzere son aylarda, tanınmış yatırımcılar, kripto para birimleri üzerine yatırım yaptıklarını duyurdu. Hatta en son olarak, varlık yönetimi devi BlackRock, bazı fonları aracılığıyla Bitcoin vadeli işlemlerine tahsisler yapmaya hazır olduğunu duyurdu.

BlockFi Hakkında

2017 yılında kurulan BlockFi, finansal ürünlere sınırlı erişime sahip piyasalara kredi hizmetleri sağlamak amacıyla oluşturuldu. Geleneksel finans ve blok zinciri teknolojisi dünyaları arasında köprü olan BlockFi Kurumsal Hizmetleri, perakende kripto para birimleri, stablecoinler ve ABD doları ödünç verme ve borçlanma gibi hizmetler sağlamaktadır.Ayrıca BlockFi’nin, yakın gelecekte halka açık bir şirket olmayı planladığı bilinmektedir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar