Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65556.08
1.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3153.95
4.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.5
9.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.1
1.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bloomberg De Kripto Paralardan Dem Vurdu!

2020 ABD başkanlık seçimi kripto para dünyasını etkilemeye devam ederken, Başkan adayı Michael Bloomberg de kripto para dünyası ile ilgili konuştu.

Clock
Paylaş
Bloomberg De Kripto Paralardan Dem Vurdu!

2020 ABD başkanlık seçimi kripto para dünyasını etkilemeye devam ederken, Başkan adayı Michael Bloomberg de kripto para dünyası ile ilgili konuştu.

Daha önce Andrew Yang’in kripto para dünyasından yana çeşitli konuşmalarına şahit olmuştuk. Geçtiğimiz günlerde başkanlık yarışından çekildiğini açıklayan Yang’in ardından bu sefer de Michael Bloomberg kripto para düzenlenmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Salı günü (18.02.2020) Bloomberg kampanyasının bir parçası olarak finansal reform planını açıkladı. Planın sonlarına doğru kripto para birimlerinin düzenlenmesine dair bazı açıklamalar bulunmaktaydı. Bu açıklamalara göre kripto para düzenleyicileriyle iş birliği içerisinde olacağı ve kripto para düzenlemeleri konusunda daha net kuralların konulacağı da yer almaktaydı. Ayrıca;

728×90 muhabbit - Bloomberg De Kripto Paralardan Dem Vurdu!300x250 muhabbit - Bloomberg De Kripto Paralardan Dem Vurdu!

“Kripto para birimleri yüz milyarlarca dolar değerinde bir varlık sınıfı hâline geldi ancak hâlâ düzenleme sistemleri darmadağınık ve gelişmemiş… Blockchain, Bitcoin ve ICO’ların hepsinde bir aldatıcılık, dolandırıcılık ve başka suç unsurları mevcut.”

Bloomberg’ün planı, bütün bu suç unsurlarının önüne geçmek için çeşitli düzenlemelerin yapılması gerektiğini savunuyor. Kripto paraların kontrolünde ve düzenlenmesinde şeffaflık ilkesini ön planda tutan Bloomberg, yatırımcıları kripto para dünyasındaki sahtekarlıklardan korumaya çalışıyor. Bununla birlikte ICO’lara bir çerçeve (framework) sağlamayı ve kripto para ile ilgili yatırımlardaki vergilendirmeyi netleştirmek istiyor. Planda, bünyesinde kripto para varlıkları bulunduran kurum ve kuruluşlara da gerekli sermaye tanımlandırılmasının yapılması gerektiğinin de altı çiziliyor.

Bloomberg, 2020 ABD başkanlık seçimlerinde Eric Swalwell ve Andrew Yang’den sonra kripto para dünyası hakkında konuşan üçüncü aday olmakta. Bununla beraber kripto para konusunu açan herkesin, bir lanet gibi birer birer başkanlık yarışından çekildiğini düşünürsek… Bloomberg’ü de vurur mu bu lanet, ne dersiniz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar