Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64034
-3.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3142.21
-8.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.96
-10.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $560.3
-3.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bloomberg Stratejisti: Bitcoin ETF’i Ekim Ayına Kadar Onaylanabilir!

Stratejist, ABD’li düzenleyicilerin bu defa ETF başvurularını onaylayacağını düşünüyor.

Clock
Paylaş
Bloomberg Stratejisti: Bitcoin ETF’i Ekim Ayına Kadar Onaylanabilir!

Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone’a göre, Bitcoin ETF‘i, ABD düzenleyicileri tarafından ekim ayına kadar onaylanabilir.

Stratejisti Mike McGlone, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ülkenin ilk Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamasının sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyor.

728×90 muhabbit - Bloomberg Stratejisti: Bitcoin ETF'i Ekim Ayına Kadar Onaylanabilir!300x250 muhabbit - Bloomberg Stratejisti: Bitcoin ETF'i Ekim Ayına Kadar Onaylanabilir!

İlginizi çekebilir: ETF Nedir?

McGlone açıklamasında, sermayenin ABD’den, Cathie Wood’s Ark Invest’ten gelen para da dahil olmak üzere Kanada’nın kurumsal kripto para ürünlerine aktığını vurguluyor. Ancak, ABD’deki milletvekillerinin bu fırsatı daha fazla kaçırmak istemeyeceklerine de inandığını belirtiyor.

Potansiyel bir ABD Bitcoin ETF onayı hakkında bir zaman dilimi sorulduğunda, McGlone bunun “potansiyel olarak ekim ayının sonunda gerçekleşebileceğini” dile getiriyor. İlk önce vadeli işlem destekli bir ürün olma ihtimalinin yüksek olduğunu ve bunun “büyük miktarda para girişi için bir meşrulaştırma penceresi” açacağını da sözlerine ekliyor.

McGlone ayrıca Bloomberg Intelligence’ın, Bitcoin fiyatlarının bu yıl 100.000 dolara ulaşmasının bir olasılık olduğunu ve bunun bir ETF’nin onayıyla yönlendirileceğini belirten görüşünü de yineledi.

Konu ile ilgili olarak sosyal medya platformu Twitter üerinden paylaşım yapan, kripto para analisti Lark Davis, 2013 ve 2017 yıllarındaki boğa piyasalarında, ikinci çeyreklerde büyük fiyat artışları gördüğünü gözlemleyerek McGlone’un fiyat hedeflerinin gerçeklik payı olabileceğini belirtiyor.

Şirketler ETF Onayı Bekliyor

Bilindiği üzere SEC, dev şirketlerden aldığı başvuruların sayısı artmaya devam etmesine rağmen henüz bir kripto para ETF’ini onaylamadı.

Sürekli başvuru yapan veya başvurularını yineleyen şirketler onay işleminin gerçekleşmesi için SEC’e karşı lobi çalışmaları dahi yapıyor. Son olarak, bu ayın başlarında, çok uluslu finansal hizmetler firması Fidelity Investments, Bitcoin piyasalarının düzenleyicinin kendi standartları altında zaten olgunluğa ulaştığını savunarak, borsada işlem gören bir ürünü onaylaması için SEC’e başvuru yaptı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar