BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

BM, Kuzey Kore ‘ye GİTMEYİN Diyor!

Birleşmiş Milletler, Kuzey Kore’deki Kripto Para Birimi Konferansına katılmayı, yaptırım ihlali olarak görebilir.

Yayın:

-

15 Ocak’ta yayınlanan Reuters Haber Ajansı haberine göre, Birleşmiş Milletler şubat ayındaki Kuzey Kore kripto para birimi konferansına katılmanın bir yaptırım ihlali olarak sayılabileceği konusunda uyardı.

Raporda, geçen hafta Ethereum Vakfı araştırmacısı Virgil Griffith’in Uluslararası Acil Durum Ekonomik Güçleri Yasası’nı (International Emergency Economic Powers Act) ihlal etmekle suçlanıyor.

Griffith, geçen yıl Nisan ayında ilk Blockchain ve kripto para birimi konferansı için Kuzey Kore‘ye gitti. Oradayken, o ve diğer konferans katılımcılarının kripto para birimleri ve Blockchain teknolojilerini konuştukları söyleniyor. Ancak Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, Griffith’in Kuzey Kore’ye uluslararası yaptırımlardan sıyrılması için yardımcı olmuş olabileceğini ileri sürdü.

Griffith davasındaki görevli savcılar, Griffith’in diğer Amerika Birleşik Devleti vatandaşlarını bu yılki konferansa katılmaya teşvik ettiğini söyledi.

Konferansın web sitesinde, Güney Kore, Japonya ve İsrail hariç dünyanın neresinden gelirse gelsin katılımcıların ziyaret etmesine izin verildiği ve ziyaretçi pasaportlarının damgalanmayacağını belirtiyor:


“Pasaportunuzdan ayrı olarak bir kâğıt vizesi vereceğiz, böylece ülkeye giriş-çıkışınız ile ilgili hiçbir kanıt olmayacak. Siz yayınlamadığınız sürece katılımınız tarafımızdan ifşa edilmeyecektir.”

Yaptırım uzmanları “Kuzey Kore ‘ye GİTMEYİN” diyor!

Birleşmiş Milletler, Kuzey Kore’ye nükleer ve balistik füze programları nedeniyle 2006’dan yaptırım uyguluyor. Diğer ülkelerin veya kişilerin, Kuzey Kore’nin füze programlarına veya yaptırımları aşmalarına yardım sağlama ihtimali varsa “finansal işlem gerçekleştirmelerini, teknik çalışma yapmalarını ve tavsiye, hizmet veya yardım etmelerini” yasaklıyor.

İddia edilen “yaptırımlardan kaçınma ve kara para aklama için kripto para biriminin açık tartışmaları” bu yaptırımın doğrudan ihlali sayılıyor.

Kuzey Kore destekli hacker grubu Lazarus, kripto para hırsızlığı için yeni bir yazılım geliştirdi. Bir süredir kripto para kullanıcılarını hedef alan Lazarus, 2017’den 2018 Ekim’e kadar 1 milyar doların üzerinde değer sahip kripto para çaldı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Kısa Vadeli İşlemler Chainlink Rallisi Başlattı!

Chainlink rekor bir yükselişle fiyatını %52 arttırdı.

Yayın:

-

chainlink

DeFi tokenı Chainlink fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Token fiyatını %52 oranında artırarak 13.8799 $’a ulaşmış durumda.

Son 24 saatte LINK, Binance borsasında 9.05 $’dan 13.8799 $’a kadar yükseldi.

LINK-USDT Günlük Grafiği Kaynak: TradingView

Chainlink güçlü bir yükseliş eğilimi gösterdiği sırada, Oracle sistemleri için bir ağ olarak çalışan rakibi Band, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.44 $’a kadar çıktı ve %50’lik bir artış gösterdi.

Chainlink Rallisinin Ardında Ne Var?

LINK’in ani yükselişi, büyük olasılıkla vadeli işlem piyasasındaki kısa vadeli sözleşmelerin çoğalmasından kaynaklandı. Link sürekli olarak yükselirken, fonlama oranı %-0.02’de kaldı.

Kripto vadeli işlemler piyasası, piyasanın dengeli olmasını sağlamak için “finansman” adı verilen bir mekanizma kullanır. Pazar, alıcıları doğru bir şekilde yönlendirirken, aynı zamanda alıcılar satıcıları teşvik etmek durumundadır.

Örnek olarak, Binance Vadeli İşlemler’de Chainlink’e kısa vadeli işlem yapan çok sayıda kullanıcı varsa, fonlama oranı negatife dönecektir. Bu durumda, kısa vadeli sözleşme sahiplerinin ve satıcıların pozisyonlarını korumak için uzun vadeli sözleşme sahiplerine ödeme yapması gerekir.

Geçtiğimiz birkaç saat boyunca, LINK fiyatı yükseldi ve Binance Vadeli İşlemlerindeki fonlama oranı negatif kaldı. Bu, fiyat yükselirken birçok tüccarın kısa vadeli sözleşme yaptığının bir göstergesidir.

Sürekli olarak kısa vadeli sözleşme döngüsü, bir sıkışıklığa sebep oldu ve bu da satın alma talebini artırdı.

Benjamın Blunts mahlaslı bir tüccar, LINK’in teorik olarak kısa vadeli işlemlere hitap ettiğini ve piyasa duyarlılığından bu durumun yaşandığını vurguladı.

Blunts konu hakkında şunları söyledi

Aslında kısa süre içinde kısa vadeli pozisyon aramaya başlamıştım, ancak görünüşe göre herkes benim yaptığım şeyi yapıyor. Bu yüzden sanırım bir kez daha yükseliş eğilimini bekleyeceğim. Şu anda en güçlü ve en hızlı atın önünde durmak ile ilgilenmiyorum.

Zeus Capital ve LINK

Görünüşe göre Zeus Capital, LINK ile ilgili manipülatif yorumlar paylaşmış. Firmanın 9 Ağustos tarihinde paylaştığı bir yazı ise şu şekilde:

Hızlı zengin olma hikayesi, manipülasyonun gerçek göstergesidir. Yalnızca LINK’lerinizi 0 $’a ulaşmadan önce satarsanız kazanabilirsiniz.

“Light” isimli bir kripto para birimi yatırımcısı, bu açıklamadan sonra Zeus Capital’in görünüşe göre ciddi oranda kısa vadeli pozisyonunun olduğunu ileri sürdü.

OKUMAYA DEVAM ET

ANALİZ

Bitcoin ve S&P 500 Artık Korelasyon Halinde Değil!

Bitcoin ve S&P 500 arasındaki korelasyon gittikçe azalmaya başladı.

Yayın:

-

s&p 500

Kripto analisti Mati Greenspan, kripto varlıkları ile S&P 500 arasındaki korelasyonun, pandeminin erken dönemindeki yaşanan dramatik satışlardan bu yana önemli ölçüde düştüğünü söyledi.

5 Ağustos tarihli Quantum Economics bülteninde Greenspan, Bitcoin ve kriptonun “bir kez daha geleneksel pazarlardan bağımsızlığını iddia edebileceğini” belirtti. Bununla birlikte analist, corona virüsün ilk aşamalarında bile, piyasanın gevşek bir hal almaktan öteye gitmediğini ekledi.

Aşağıdaki grafik, Bitcoin’in S&P 500 ile 1 (mükemmel korelasyon) ila -1 (ters korelasyon) aralığını gösteriyor.

Bitcoin ve S&P 500 Arasındaki 90 günlük Korelasyon Kaynak: Mati Greenspan

Greenspan, “Bu yılın başlarında, bir çok varlığı etkileyen pandemi etkisi satış nedeniyle korelasyonun 0.6’ya yükseldiğini açıkça görebiliyoruz” dedi. “Ancak, şimdiki zamanda bakacak olursak bir kez daha 0.2’nin altına düşmüş durumdayız. Bu da temel olarak artık günlük bazda bir korelasyon olmadığının bir göstergesi.”

Ortak Piyasa Etkenleri

Bu pazar eğilimleri görünüşte farklı bir hale gelmesine rağmen, Greenspan hem hisse senedi hem de dijital dijital varlıkları yöneten en az bir ortak faktör olduğunu belirtti: Federal Rezerv.

Greenspan, “Fed para bastığı dönemlerde tüm piyasalarda fiyatları yukarı doğru yönlendiriyor.” dedi.

Boğa Gibi Görünüyor

2 Ağustos tarihinde verdiği bir röportajda Greenspan, “boğa piyasasının geri döndüğüne” inandığını söyledi. 22 Temmuz tarihinde ise Gemini isimli kripto borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, Fed’in daha fazla teşvik harcaması ile “Bitcoin’in bir sonraki boğa koşusu için zemin hazırlamaya” devam ettiğini söyledi.

Bu yazı itibarıyla, Bitcoin’in fiyatı 11.800 $’a kadar yaklaştı ve son 24 saat içinde %4.89 kadar yükseldi.

Bu dalgalanma, ABD hükümetinin 7 Ağustos tarihinde ikinci bir teşvik paketini açıklaması beklentileri üzerine gelmiş durumda.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.