Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66247.64
0.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3249.15
2.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.96
1.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610
0.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

BNB Chain, Türkiye Eğitim Merkezi ile Birlikte 10.000 Geliştiriciyi Web3’e Dahil Etmeyi Planlıyor

BNB Chain ve Patika.dev eğitim için büyük bir ortaklık kuruldu.

Clock
Paylaş
BNB Chain, Türkiye Eğitim Merkezi ile Birlikte 10.000 Geliştiriciyi Web3’e Dahil Etmeyi Planlıyor

En büyük akıllı sözleşme blok zincirlerinden biri olan BNB Chain, Türkiye merkezli ücretsiz ve online yazılım öğrenme platformu Patika.dev ile ortaklaşa bir eğitim programına başlayacaklarını duyurdu.

15 Aralık 2022 Perşembe günü yapılan duyuruda, BNB Chain teknolojisi üzerine kapsamlı bir eğitim programı başlatılacağı açıklandı. 9 ay sürecek olan eğitim programı tamamen ücretsiz olacak. 13 Ocak 2023 tarihinde başlayacak olan program, hem web3’e yeni başlayanlar hem de BNB Chain’de Merkeziyetsiz Uygulamalar (dApp’ler) oluşturmak isteyen uzmanlara yönelik olacak.

728×90 muhabbit - BNB Chain, Türkiye Eğitim Merkezi ile Birlikte 10.000 Geliştiriciyi Web3'e Dahil Etmeyi Planlıyor300x250 muhabbit - BNB Chain, Türkiye Eğitim Merkezi ile Birlikte 10.000 Geliştiriciyi Web3'e Dahil Etmeyi Planlıyor

Programın dünya çapında 10.000’den fazla geliştiriciye ulaşması bekleniyor. Program boyunca katılımcılara kohort tabanlı öğrenme metoduyla çalışma seansları, mentorluk desteği, projelere özel hibe imkanları sağlanacak. Program kapsamında özel bir Discord sunucusu kuruldu. Bu sunucu üzerinden iletişim kurulacak ve özel bir topluluk ağı oluşturularak rehberlik desteği sağlanacak.

Web3 teknolojisi sürekli gelişmeye devam ediyor. Bu gelişme de daha fazla geliştiriciye ihtiyaç duyulmasını sağlıyor. Linkedln araştırmasına göre, 2022 yılında Web3 teknolojisinde %400’lük artan bir çalışan ihtiyacı oldu.

BNB Chain daha önce düzenlediği kurslar ile geliştirme kurslarının başarısını kanıtladı. Şimdi de daha fazla kişiye bu kursları ulaştırarak Web3 projelerinin kalitesini arttırmaya çalışıyor.

Programda işlenecek konular arasında kriptografi, Web3 temelleri, BNB Chain temelleri, Solidity temelleri ve BNB Chain’de program geliştirme bulunacak. Katılımcılar kendi uygulamalarını ve akıllı sözleşmeler oluşturacak ve gerçek hayattan örnekler üzerinde çalışabilecek.

Başlayacak program hakkında konuşan BNB Chain Yatırım Direktörü Gwendolyn Regina şunları söyledi:

“Patika.dev ile yapmış olduğumuz ortaklık sayesinde kaliteli projeler inşa edilebilecek ve geniş çapta eğitim vermiş olacağız. Program, 10.000 kişiyi hedefliyor. Katılımcıların fikirlerini BNB Chain üzerinde hayata geçirmek için gerekli araçlar ile donatacağız. Amacımız, Web3’deki kariyer eksiğini hızlıca tamamlamak ve geliştiriciler için kaynak sağlamak.”

Program hakkında Patika.dev’den açıklama ise şirketin Kurucu Ortağı ve CEO’su Gülcan Yayla’dan geldi. Yayla şunları söyledi:

“130.000 geliştiriciden oluşan bir topluluğumuz var ve bu topluluk sadece piyasadaki haberleri okumuyor aynı zamanda yeni Web3 ürünlerini nasıl geliştireceğini araştırıyorlar. BNB Chain, kendi teknolojisine alıştırmak için bize çok güzel bir fırsat sundu. Dünyanın dört bir yanındaki geliştiriciler için en iyi işe alım süreci deneyimini hazırlamak üzere BNB Chain ekibiyle yakın işbirliği içinde çalışmaktan heyecan ve gurur duyuyoruz.”

Patika.dev programına erken kayıtlar 15 Aralık 2022 ile 13 Ocak 2023 tarihleri arasında açık olacak. 13 Ocak 2023 tarihinden sonra ise program katılımcıların erişimine açılacak. Eğitim süreci boyunca da kayıt başvuruları alınmaya devam edecek. Programa kayıt olmak isteyenler buradan kayıt olabilirler.

Kavram Kanıtları (PoC) doğrulamasını geçen başarılı projeler BNB Chain tarafından değerlendirilecek.

Patika.dev Hakkında

Patika.dev, dünyanın her yerindeki şirketler için geliştirici eğiten ve yetenekleri bir araya toplayan bir ekosistem oluşturuyor. Şirketin platformunda şu anda 135.000’den fazla geliştirici bulunuyor ve her ay ortalama %10 olarak bu sayı artıyor.

Ücretsiz ve online eğitim sunan Patika.dev, geliştiricileri doğru yapı ve destek mekanizmalarıyla web3 ekosistemine dahil etmek için harika bir fırsat.

Patika.dev, 2022 Mart ayından beri 8.000’den fazla geliştiriciyi Web3 ekosistemine dahil etti. Ayrıca platformun, dünya çapında 30’dan fazla üniversite öğrenci grubu ve toplulukla eğitim partnerliği bulunuyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar