Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67269.99
0.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3111.2
1.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.48
1.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $575.5
-0.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

BNB Chain’de Luban Yükseltmesi: Yeni Özellikler ve İyileştirmeler Yolda

Luban Yükseltmesi Nedir? ve Luban Yükseltmesi ne zaman?

Clock
Paylaş
BNB Chain’de Luban Yükseltmesi: Yeni Özellikler ve İyileştirmeler Yolda

BNB Chain’in geliştiricileri GitHub üzerinden yaptıkları açıklamada, BNB Chain blockchain ağının 29.020.050 blok yüksekliğinde bir ağ yükseltmesine gireceğini duyurdu. Yükseltmenin tahmini olarak 11 Haziran saat 21:30 UTC’de gerçekleşmesi bekleniyor.

728×90 muhabbit - BNB Chain'de Luban Yükseltmesi: Yeni Özellikler ve İyileştirmeler Yolda300x250 muhabbit - BNB Chain'de Luban Yükseltmesi: Yeni Özellikler ve İyileştirmeler Yolda

Blockchain ağlarındaki yükseltmelerin amacı, daha iyi özellikler sunarak yatırımcıları ve kullanıcıları ekosisteme çekmektir. BNB Chain ağı Luban yükseltmesi ile blokların daha hızlı ve güvenli doğrulanmasını ve yine ağdaki köprülerin potansiyel güvenlik sorunlarını önemli ölçüde azaltmayı hedefliyor.

Luban Yükseltmesi Nedir?

Luban hard fork; Binance Smart Chain’in (BSC) gelişimi için üç farklı öneriyi içeriyor. BSC’nin daha hızlı ve güvenli olmasını hedefleyen öneriler şunlardır:

  • BEP-126, “Fast Finality” mekanizmasını tanıtmaktadır. Bu mekanizma, bir blokun ağda kesinleştikten sonra geri dönüşü olmayacak şekilde işlem görmesini sağlar. Bu, kötü niyetli kişilerin bir blok zincirini yeniden düzenleme olasılığını azaltır. Böylece ağın güvenliği artırılır ve istikrarlı bir blok zinciri oluşturulur.
  • BEP-174, “Cross Chain Relayer Management”i getirir. Bu öneri, BSC Köprüsü’ndeki potansiyel güvenlik sorunlarını gidermeyi amaçlar. Bu mekanizma, köprülerde görev alan relayerların yönetimini ve denetimini sağlar. On-chain yönetimle relayerlar daha güvenli bir şekilde kaydedilir ve gerektiğinde kolayca eklenebilir veya kaldırılabilir. Köprüler, farklı blok zincirleri arasında varlık transferini sağladığı için köprü saldırıları 2022 yılında kripto varlık sektöründe en büyük güvenlik tehditlerinden biri olmuştu. O yüzden bu alanda çözümler sunmak kritik bir öneme sahip.
  • BEP-221, “CometBFT Light Block Validation”ı sunar. Bu sistem, CometBFT teknolojisini kullanan blok zincirlerine yeni bir akıllı sözleşme eklemeyi önerir. Bu akıllı sözleşme, diğer CometBFT uyumlu zincirlerden belirli blokları doğrulamak ve veri transferini sağlamak için kullanılır.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar