Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66534.01
3.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.16
2.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.13
4.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.9
3.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Boğa Geldi mi? Fed Faiz Kararının Fiyata Etkisi?

Kripto para piyasası analisti Doodle, muhabbit.com okuyucuları için gündeme dair son gelişmeleri yazdı.

Clock
Paylaş
Boğa Geldi mi? Fed Faiz Kararının Fiyata Etkisi?

Ladies And Centilmenler, nakitte kalanların keşke alsaydım dediği, malda olanların düşecek mi acaba satsam mı diye düşünmeden an geçiremediği bir haftayı daha geride bıraktık.

Her zaman söylüyorum, yine söyleyeceğim. Tamamen malda ve tamamen spotda durmanın zararlarını ve stresini her zaman çekersiniz. Para kazanmak istiyorsanız, önce psikolojinizi sağlam tutmalısınız. Bunda da en büyük etken çıkınca satacak kadar malınızın düşünce alacak kadar nakitinizin olmasıdır. Bu kuralım değişmedi, değişmeyecek. Boğada bile cüzdanımın %20’si fırsatları değerlendirmek için nakitte kalacaktır.

728×90 muhabbit - Boğa Geldi mi? Fed Faiz Kararının Fiyata Etkisi?300x250 muhabbit - Boğa Geldi mi? Fed Faiz Kararının Fiyata Etkisi?

Haftalık Piyasa ve Bitcoin Analizi

Geçen haftaki yazımda yazdığım bilgi geçerliliğini hala koruyor “Bitcoin 32800 üzerinde tutundukça hedef sırası ile 37400-40500-42500 seviyelerini beklemekte fayda var. Üstünde bir rakam beklentim yok ve düşüş beklentim devam ediyor.”

37400 itibarıyla tüm long pozlarımı kapatırım. Üstüne gitmesi durumunda short poz arayışına girerim. RSI’da şişme noktasına gelen spotlarımı güzel satış fırsatı gelmesi durumunda satar, düşüşü beklerim.

Boğa Geldi mi?

Buradan boğa başlama ihtimali olduğunu ne düşünüyor ne de analizlerde böyle bir veri görüyorum. Zaten 10 aydır yükselen piyasanın artık 20 bin seviyelerine gerilemesi gerektiğine inanıyorum. Halving öncesi son bir dip arkasından ETF onay kararları, bunları fiyatlama akümülasyon süreci, arkasından boğa koşusu başlar. Bu da minimum 6 ay süreç demektir boğanın başlaması için.

Fed Faizi Kararının Fiyata Etkisi

Faizi sabit tutma kararı zaten son verilerde neredeyse netleşmişti. Bu yüzden pozitif anlamda fiyata etki edeceğini düşünmüyorum. Ben yazımı kaleme alırken Powell’ın konuşması başlamak üzereydi ve bu konuşmalarda kripto para piyasasına değineceğini düşünmüyorum. Ama faizi sabit bıraktığı için de bir şahin konuşma beklerim.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar