Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65189.42
-0.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3552.77
0.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.94
-0.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.6
0.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Boğa Sepeti Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Piyasa Hakkında Beklentilerim

Kripto para piyasası analisti Doodle, muhabbit.com okuyucuları için gündeme dair son gelişmeleri yazdı.

Clock
Paylaş
Boğa Sepeti Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Piyasa Hakkında Beklentilerim

Kripto para piyasası analisti Doodle, muhabbit.com okuyucuları için gündeme dair son gelişmeleri yazdı.

Ladies And Centilmenler, piyasa hareketsiz ve coinler her geçen gün sanki biraz daha eriyor gibi. Bir kaos ortamı olmasa da bir stres var. Bu stres, alım satımlarınıza da yansıyor. Lütfen önce kendi zihninizi arındırın. Stres en büyük düşmanımız.

728×90 muhabbit - Boğa Sepeti Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Piyasa Hakkında Beklentilerim300x250 muhabbit - Boğa Sepeti Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Piyasa Hakkında Beklentilerim

Şu andan itibaren aldığınız coin’leri 8 ay boyunca satmayacak gibi düşünerek alın. Bir profesyonel değilseniz, bu 8 ay içinde size lazım olacak para ile yatırım yapmayınız.
Hiç birimiz bir makine değiliz, ruhsuz biri olduğumu düşünsem bile stresli olduğum ender günler bulunuyor ki, sonuçta hayata devam ediyoruz. Bu dönemlerde kafa dağıtmak için etkinlikler yapıyorum. Siz de kafanız nasıl dağılıyorsa öyle yapın. Piyasadan ve işlemlerden uzak durun.


Sec, ETF ve Fed faiz kararı hakkındaki düşüncelerim


31 Ağustos’ta kaleme aldığım yazıda ETF onaylarının 4. çeyreğe erteleneceğini belirtmiştim. Nitekim öyle de oldu. Bu Etf’lere teker teker onay gelecektir ve bence boğanın startını da bu haberler verecektir. Fed faiz kararı hakkındaki düşüncem ise, pas geçmek yerine 25 baz puan artış olarak belirleyeceği görüşündeyim. Bu karar bizim 19.800 seviyelerine kadar gerilememize sebep olacaktır, bu noktada sepetime ikinci parça alımları yaparım. Oldu da pas geçti var sayarsak, 29.500 üzerinde iki kez günlük kapanış yapmadıkça spot sepetime ekleme yapmam. O zaman bu kadar güveniyorsam neden tüm param ile nakitde değilim. Bunu aşağıda detaylı açıklayacağım.


Boğa Sepeti Yaparken Risk Azaltma Yöntemleri

1) Parçalı Alım Yapmak: Parçalı alım neden önemli; Bitcoin çökse bile bazı coinler çöküş öncesi gereğinden fazla düştüğü için sıçrama yapıyor, kaç haftadır görüyoruz. Yükselen coinlere short aça aça para kaybetmekten trader’larda para kalmadı. Cyber, Stmx, Flm coin gibi yazıyı yazmaya çalışırken bile yükselmeye devam eden coinler de anlık haber ile uçabilir. Ya da fud bir haber ile aşağıya çok sert bir iğne atabilir. Bu sebep ile genelde alımlarımı 3 ayrı noktaya emir atarak yapıyorum. Özet olarak parçalı alımın iki avantajı vardır. Bir uçanı kaçırmamak, iki düşerken maliyeti azaltmak.

2) Dağılım Yapmak: Sepetinizde asla bir coin ile boğaya girmeyin. Binlerce seceneğin olduğu bir yerde bir ürünle boğaya girerseniz büyük risk altındasınız. Boğada her coin birdenbire fiyatlanmaz. Her gün 3-5 coin fiyatlar ve siz sıra sizin coininize gelene kadar bir gün %5 kar diğer gün %3 zarar böyle beklersiniz. Hangi yatırımı yaparsanız yapın, riskinizi azaltmalısınız. Tüm paranızla altın almak ya da döviz almak da risklidir. Risk sadece para kaybetmek değildir. Aynı zamanda para kazanamamak da bir riskdir. Aldığınız coin 3x yapar, diğer coinler 15-20x yapar bu da zarardır. Bu yüzden sepetinizde minimum 5 coin olmalı. Ben sepetimde 20 coin ile boğaya girmeyi planlıyorum.

3) Sürekli Nakit Bulundurmak: Burası dip diye asla bütün param ile içeri girmem, %20 nakit her zaman kenarda bulundururum. Boğada bile bu paraya da bir coin alayım boş boş durmasın demem. O %20 yi günlük trade için kullanırım. Her gün yeni bir fırsat çıkacaktır bu fırsatları değerlendirecek paranız olması lazım kenarda.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar