Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59746
3.38%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3185.29
2.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.94
1.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.1
0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Borsalar, Kripto Paraların Bilinirliğini Artırmaya Niyetli!

Önde gelen kripto para borsası, Avustralya Futbol Ligi ile 25 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.

Clock
Paylaş
Borsalar, Kripto Paraların Bilinirliğini Artırmaya Niyetli!

Kripto paraların kullanım alanı popülerleştikçe, bu alana olan ilgi de artmaya devam ediyor. Birçok alandan yatırımcı ve ortaklık haberleri kripto para piyasasını canlı tutmaya devam ediyor. Özellikle spor alanında yapılan ortaklıklar son zamanlarda dikkat çekiyor.

Bu kapsamda, ilk büyük kripto para spor sponsorluğu anlaşması ile beraber Avustralya Futbol Ligi (AFL), ülkedeki kadın ligini (AFLW) desteklemek üzere önde gelen kripto para borsası Crypto.com ile bir ortaklık sağladı. Bilindiği üzere Crypto.com, dijital cüzdanlar ve kripto para destekli banka kartları sunan Singapur merkezli bir borsadır.

728×90 muhabbit - Borsalar, Kripto Paraların Bilinirliğini Artırmaya Niyetli!300x250 muhabbit - Borsalar, Kripto Paraların Bilinirliğini Artırmaya Niyetli!

Halihazırda Toyota ile 18,5 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması bulunan AFL’in, yeni anlaşması belirgin bir artışla, 25 milyon dolara çıkmış durumda. 

Ortaklığı farklı kılan bir başka özellik ise, Crypto.com’un ilk kez bir Avustralya spor takımına sponsorluk yapması olarak gösteriliyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan, AFL Müşteri ve Ticari Genel Müdürü Kylie Rogers şu ifadelere yer verdi:

“Dünya çapındaki seçkin bir kadın spor takımı ile ilk kez yapılan ortaklığın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Elit spor ve teknolojinin geleceğini ilerletme tutkumuzu paylaşan bir kuruluşla birlikte çalışan ilk Avustralya spor ligi ve dünya çapında elit kadın yarışmasının içinde olmak gerçekten gurur verici.” 

Crypto.com Asya ve Pasifik Genel Müdürü Karl Mohan ise yeni anlaşma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, şirketin Avustralya’da kripto paralar ile ilgilenen yüksek sayıda kadından etkilendiğini söyledi.

“Avustralya’daki son tüketici araştırmamız, kripto para yatırımcılarının yarısından fazlasının (%53) kadın olduğunu gösteriyor. Cinsiyet veya geçmişleri ne olursa olsun, hayatın her kesiminden Avustralyalıların kripto para birimlerini benimsemeye çok hevesli olduğunu görmek cesaret verici ve biz de onların başvurduğu bir platform olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Crypto.com’un Ortaklıkları Devam Ediyor

Son dönemlerde yaptığı ortaklıklar ile kripto para ekosisteminin bilinirliğini artırmaya çalışan Crypto.com, geçtiğimiz aylarda toplamda 1,5 milyar doları aşan bir dizi spor markalaşması anlaşması yaptı. Son olarak kasım ayının ortalarında, Los Angeles’taki Staples Center’ın önümüzdeki 20 yıl boyunca isim hakkını alan Crypto.com, bu anlaşma için 700 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı.

Borsa ayrıca, haziran sonunda Formula 1 ile 100 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşması ve temmuz ayında UFC ile 175 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşması da imzaladı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar