Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63669.58
3.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.13
1.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.99
-2.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.1
1.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

MUHABBİT ÖZEL

Borsalardaki Bitcoin Miktarı Ne Durumda? Yeni Bir Satış Dalgası Gelebilir Mi?

Bitcoin’de yeni satış dalgası geliyor mu?

Clock
Paylaş
Borsalardaki Bitcoin Miktarı Ne Durumda? Yeni Bir Satış Dalgası Gelebilir Mi?

Bitcoin’de yeni satış dalgası geliyor mu?

Dün yaşanan satış dalgasının ardından ikinci bir dalganın gelip gelmeyeceği merak konusu. Bu noktada borsa cüzdanlarının durumunu incelemek, yatırımcılara önemli fikirler verebilir.

Binance BannerBinance Banner

Son 30 günlük veriler incelendiğinde, kripto para borsalarından ciddi miktarda Bitcoin çıktığını söylemek mümkün. Öyle ki, son 30 gün içinde sadece Coinbase cüzdanlarında ayrılan Bitcoin sayısı 65,699 adet.

En büyük çıkışın Coinbase’den olduğu düşünülünce, direkt olarak akla kurumsa yatırımcılar geliyor. Son 30 günden yaşanan bu çıkış, aslında yukarı yönlü hareketin de en büyük göstergesi.

Son 30 günlük verilerde, önde gelen borsaların toplam verisini incelersek de 53,063 BTC’nin borsa cüzdanlarında eksildiği görülüyor.

Borsa Cüzdanları (30)

Son 7 günün verilerine döndüğümüzde ise, borsa cüzdanlarına yeni girişlerin olduğu söylenebilir. Bu süre zarfında sadece Coinbase cüzdanlarına giriş yapan BTC miktarı 6,519 adet. Önde gelen kripto para borsalarının verileri incelendiğinde ise 10,613 BTC’nin borsa cüzdanlarına gönderildiği açıkça görünüyor.

Borsa Cüzdanları (7)

Bu noktada satılmak üzere borsalara gönderilen ciddi miktarda Bitcoin’i görmek mümkün. Bu durum dün yaşanan satış dalgasını doğrular nitelikte.

Son Bir Günde Ne Oldu

Son bir günün hareketlerini inceleyerek bir cevaba varmamız mümkün mü? Tam olarak değil, ancak yine de borsalara yapılan transferlerin, direkt olarak fiyat ile ilintili olduğu bilinen bir gerçek.

Son 1 günün verilerini incelediğimizde kripto para borsalarına 1,665 BTC’nin giriş yaptığı görülüyor. Coinbase tarafında önemli bir değişiklik görülmezken, Binance’e transfer edilen Bitcoin miktarında ciddi bir artış göze çarpıyor.

Son bir gün içinde Binance cüzdanlarına gönderilen Bitcoin miktarı 3,137 adet. Borsaların tümü incelendiğinde ise 1,665 yeni giriş yapıldığı görülüyor. OKEx’ten 1,132 BTC’lik bir çıkış göze çarparken, diğer önde gelen borsalarda kayda değer bir değişiklik görülmüyor.

Bitcoin’lerin Yüzde Kaçı Borsalarda?

Peki Bitcoin arzının yüzde kaçı borsa cüzdanlarında bulunuyor?

2020 yılı ile birlikte borsa cüzdanlarında yüklü çıkışlar görülürken, genel anlamda borsa cüzdanlarında ciddi bir azalma mevcut. Güncel verilere göre Bitcoin arzının yalnızca yüzde 7.3’ü borsa cüzdanlarında bulunuyor.

Sizce önümüzdeki günlerde Bitcoin tarafında yeni bir satış dalgası daha görülecek mi?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar