BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Brave Binance İle Ortaklığa Gitti

Yapılan anlaşma ile birlikte Brave kullanıcıları, Binance aracılığı ile kripto para ticareti yapabilecek.

Yayın:

-

Chromium tabanlı, blockchain entegrasyonu bulunan, aynı zamanda gizlilik özellikleri ile birlikte kullanıcıları tarafından oldukça sevilen web tarayıcı Brave, Binance ile ortaklığa gitti. Yapılan anlaşma ile birlikte Brave kullanıcıları, Binance aracılığı ile kripto para ticareti yapabilecek.

Huobi BannerHuobi Banner

Gizlilik özelliği sayesinde Brave, web sitesinin sizi takip etmesini engeller, aynı zamanda içinde bulunan “adblocker” (reklam engelleyici) özelliği sayesinde reklam görmekten sıkılanları bir nebze de olsa rahatlatmayı amaçlıyor.

Brave Ödülleri

Brave Browser Basic Attention Token (BAT) ile desteklenmekte. Tarayıcı içerisinde bir ERC-20 cüzdanı da bulunmakta. Bu sayede kripto paralarınızı burada saklayabiliyorsunuz. Ek olarak Brave Rewards programı sayesinde Brave reklamlarını görmeyi seçebilir, bu reklamları izlemeniz karşılığında da Brave tarafından BAT token ile ödüllendirilirsiniz. Evet doğru duydunuz. Reklamları izlemenin bir karşılı olması gerektiğine inanan Brave, reklam izleyen kullanıcılarına ödeme yapmakta.

Konumuza dönecek olursak dün yapılan duyuru ile birlikte Brave, tarayıcıya Binance “widget”ı ekleyerek Binance ve Binance.US sitelerine doğrudan erişim sağlamaya başladı. Bu sayade kullanıcılar siteye gitmeden kripto para ticareti yapabilir, bakiyelerini görüntüleyebilir ve yatırma adresleri oluşturabilir hale gelecekler.

Dataların kesinlikle toplanmadığını özellikle vurgulayan Brave, API üzerinde sadece verilerin gösterildiğini ve sizin izin verdiğiniz ölçüde işlem yapılabildiğini belirtti. Anlaşmadan oldukça memnun olduğunu belirten Binance CEO’su CZ, adaptasyon anlamında önemli bir adım olduğunu belirtti. Alım-satım ve transfer işlemlerinin kolaylaşmasının kitlesel adaptasyon adına önemini vurgulayan CZ, atılan adımı oldukça önemli görmekte. Brave ile uzun süreli bir ortaklık kurmak konusunda istekli olduğunu da belirten CZ, Brave’in kendi başına blockchain adına büyük işler başardığına da dikkat çekti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Huobi’den Türk Lirası Spoiler’ı Geldi

Huobi ile Türk Lirası işlemler çok yakın.

Yayın:

-

huobi

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş, az önce attığı tweet ile birlikte Türk Lirası Yatırma ve çekme işlemlerinin çok yakında aktive edileceğinin sinyallerini verdi. Gerçekleştirdikleri ilk Türk Lirası yatırma işleminin görüntülerini yayınlayan Göğüş, bir noktada bankalar ila anlaştıklarını göstermiş oldu.

Huobi’nin Türk Lirası ile işlemleri başlatacağı zaten uzun zamandır biliniyordu. Fakat bugün anlaşılıyor ki işlerin çoğu gitmiş, azı kalmış.

Bildiğiniz üzere Huobi’nin Türkiye’de resmi bir ofisi bulunmakta ve resmi mevzuat ve düzenlemeler ile tam uyum içerisinde çalışmakta. Hatta birkaç gün önce yapılan duyuru ile birlikte Huobi, Türkiye’deki düzenlemelere uyum gösterme kapsamında vadeli işlem platformunu, yanı Huobi DM’i Türkiye’deki kullanıcılarına kapatacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz gün başlatılan ve Huobi’nin yeni ürünü olan Perpetual Swap işlemleri de Türkiye kullanıcılarına açılmamıştı.

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş ile yaptığımız ropörtaja buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin’e Olan İlgi Tekrar Artışta

Bitcoin tekrar yükselişe geçecek mi?

Yayın:

-

bitcoin ilgi yükselişte

Birçok yatırımcı ya da analist Bitcoin’in (BTC) olası yükselişi öncesinde bir akümülasyon dönemi olduğuna inanmakta. Bu noktada ise yatırımcılar yükseliş öncesinde birikip yaparak ellerindeki kripto para miktarını attırmaya çalışmakta. Yapılan yeni tespitler ise Bitcoin’e olan ilginin tekrar yükselişe geçtiğini doğrulamakta.

Bazı analistler 2017 yılından beri ilk defa kripto para topluluğu dışından ciddi bir ilginin başladığı ve organik bir yeni dalganın tekrardan görüldüğünü belirtmekte.

BlockTower Capital’ın CIO’su Ari Paul, kripto para topluluğu dışında Bitcoin’in tekrardan konuşulmaya başlandığını ve popülaritesinin arttığını belirtti. Ari Paul’a göre sektör dışı ilgi en son 2017 yılında bu seviyelere ulaşmıştı.

Twitter analistlerinden CryptoDog da Paul ile benzer görüşlere sahip durumda. Bitcoin’e karşı oluşan organik talebin tekrardan ciddi ivme kazandığını belirten CryptoDog, “Bitcoin Satın Al” aramalarının yeni bir dalga başlattığını belirtti.

Google’dan aldığımız veriler de ilginin tekrar arttığını doğrular nitelikte.

 

bitcoin ilgiİlgi henüz 2017’de ve 2019’da yaşanan yükseliş seviyelerinde olmasa da bir ivmelenme söz konusu. CryptoDog’a göre bu artışı göz ardı etmek büyük bir kayba sebep olabilir.

1 Milyon $’dan Daha Fazla Bitcoin Alımına Yardımcı Oldum Hem de Son İki Haftada

Bitcoin’in ana geliştiricisi konumunda olan Blockstream’in CEO’su Adam Back, Ari Paul’un tweetine mention atarak tezini Paul’un tezini destekledi. Ek olarak Back, attığı tweet ile birlikte son 2 hafta içerisinde 1 milyon $’dan fazla Bitcoin alımı için kripto para sektorüne yeni giriş yapacak kişilere yardımcı olduğunu açıkladı.

Alımları yapan kişilerin uzun dönem yatırımcı olduğunu ve yatırımlarını soğuk cüzdanlarda sakladıklarını da belirten Back, yatırım yapan kişilerin bu ekonomik ortamda genel düşüş ve Bitcoin’in korale bir şekilde hareket etmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Kısacası Back’in yatırımcıları Bitcoin için düşüşlerin bitmek üzere yada bitmiş olduğunu düşünmekte.

Bu sebeple de yatırım yapmaya karar verdiler.

Bildiğiniz üzere geçtiğmiz günlerde de Australian Taxpayers Alliance’ın Politika Yöneticisi ilk Bitcoin’inin aldığını duyurmuştu.

Sizce Bitcoin’e olan ilgi ne durumda? Oluşan bu ekonomik durumda veya “coronavirus”ün etki alanının artması ve süresinin uzaması ile tekrardan kripto paralara ilgi artmış olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler