Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67154
0.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3469.15
-0.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.64
8.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.4
0.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Brave Binance Yönlendirmesinde Referans Linki Şoku

Brave tarayıcısında Binance.us girildiğinde Binance yönlendirme esnasında sayfaya referans linki ile girildiği anlaşıldı.

Clock
Paylaş
Brave Binance Yönlendirmesinde Referans Linki Şoku

Brave tarayıcısında Binance.us girildiğinde Binance yönlendirme esnasında sayfaya referans linki ile girildiği anlaşıldı.

Geçtiğimiz Mart ayında kullanıcılarına yeni sekme sayfasında Binance üzerinden kripto para ticareti yapabilmesi için Binance ile masaya oturan Brave, “kod hatası” olarak nitelendirdikleri bir olay ile gündeme geldi.

728×90 muhabbit - Brave Binance Yönlendirmesinde Referans Linki Şoku300x250 muhabbit - Brave Binance Yönlendirmesinde Referans Linki Şoku

Odağı gizlilik üzerine kurulu tarayıcı Brave’de “binance.us” yazdığınız anda direkt olarak Binance ref’ine yönlendiriliyorsunuz. Konu bir kripto para yatırımcısının sosyal medya platformu üzerinden durumu paylaşması ile gündeme geldi. Direkt olarak Brave referans linkiyle giriliyor olması aralarındaki ilişkiyi düşündürdü.

Brave kullanıcısı kripto para yatırımcısının bu paylaşımı sonrası durumun sadece Binance için geçerli olmadığı anlaşıldı. Brave Coinbase, Ledger ve Trezor gibi kripto para dünyasının tanınmış isimlerin website’leri için de aynı uygulamayı yapıyormuş.

Konu ile Brave’den açıklama gecikmedi. Sözü edilen olayın sadece kod hatası olduğunu savunan Brave kurucu ve CEO’su Brendan Eich, hatanın düzeltileceğini açıkladı.

“Otomatik tanımlama varsayılanı, tüm tarayıcıların yaptığı arama sorgusu ile istemci kimliği ilişkilendirilmesinden esinlenmiştir. Yine de hatalıyız, henüz mükemmel değiliz ancak olmaya çalışıyoruz.”

Kripto para borsalarına Brave referans linkiyle girilmesi çoğu kullanıcının Brave’i sorgulamasına neden oldu. Brave de bunu fark etmiş olmalı ki 24 saat içerisinde bu “hata kodu” olayını düzeltti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar