Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67624.06
-2.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3810.15
1.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.8
-5.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.9
-3.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Brave Browser, Google’a Rakip Olmayı Planlıyor!

Brave Browser, geleceğe yönelik adımlar atmaya devam ediyor!

Clock
Paylaş
Brave Browser, Google’a Rakip Olmayı Planlıyor!

Gizlilik odaklı ünlü internet tarayıcısı Brave Browser, kullanıcılarına özel bir arama motoru sunacağını açıkladı!

Brave Çarşamba günü, Cliqz’de gizlilik ve tarayıcı ürünleri üzerinde çalışan bir grup tarafından geliştirilen arama motoru Tailcat’i satın aldığını duyurdu. Hubert Burda Media’nın çoğunluk hissesi altında faaliyet gösteren Cliqz, tarayıcı ve arama teknolojileri konusundaki çalışmalarını Mayıs 2020’de sonlandırmıştı.

728×90 muhabbit - Brave Browser, Google'a Rakip Olmayı Planlıyor!300x250 muhabbit - Brave Browser, Google'a Rakip Olmayı Planlıyor!

Duyuruya göre Tailcat, özel ve güvenli bir şekilde internette sörf yapmayı sağlamak için tasarlanmış dahili bir arama motoru görevi görecek Brave Search’ün temelini oluşturacak.

Brave CEO’su ve kurucu ortağı Brendan Eich, firmanın 2021 yazına kadar Brave Search’ü tanıtmayı planladığını söyledi:

Brave şu anda bu teknolojiyi entegre etmek ve erken erişim ile testlerine başlamak amacı ile çalışıyor. Amacımız, Brave Search’ü bu yaz için genel kullanıma hazır hale getirmek.

Brave Browser, şu anda harici arama motorları ile çalışıyor ve gizliliğe önem veren DuckDuckGo ve Startpage gibi popüler arama motorlarının yanı sıra Google Search gibi ana akım motorlar arasında kullanıcılara seçim yapma hakkı tanıyor.

Açıklananlara göre Tailcat, tamamen bağımsız bir dizin üzerine inşa edilmiş ve arama sonuçlarını iyileştirmek adına kullanıcıların IP adreslerini ya da kişisel verilerini toplamıyor. Eich, Tailcat geliştiricilerinin Cliqz’de ve Cliqz sonrasında Tailcat projesi için gizlilik amaçlı çalışmalarına devam ettiklerini de belirtti.

Duyuru, Brave Browser’ın popülaritesinin arttığı zamana denk geldi. Aktif kullanıcı sayısı olarak 26 milyon kişinin üzerine çıkan şirket, geçtiğimiz günlerde Basic Attention Token ile ilgili yeni planlarını içeren BAT Road Map 2.0’ı açıklamıştı. Yol haritasına göre şirket, bir DEX hazırlığı ve NFT pazarı üzerinde çalışmalar yapıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar