Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66533.17
3.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3489.49
2.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.18
4.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.8
3.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Brezilya Hükümeti, Bitcoin Yasasını Onayladı!

Bitcoin Yasası, Brezilya’nın kripto para pazarını denetlemek için düzenleyici bir kurum belirlemesine veya oluşturmasına izin verecek.

Clock
Paylaş
Brezilya Hükümeti, Bitcoin Yasasını Onayladı!

Bitcoin Yasası, Brezilya Devlet Başkanı’nın kripto para pazarını denetlemek için düzenleyici bir kurum belirlemesine veya oluşturmasına izin verecek.

Brezilya’daki kripto para piyasasını düzenleyen yasa tasarısı, 2022 Haziran’dan sonra Ulusal Kongre tarafından onaylanması bekleniyor.

728×90 muhabbit - Brezilya Hükümeti, Bitcoin Yasasını Onayladı!300x250 muhabbit - Brezilya Hükümeti, Bitcoin Yasasını Onayladı!

2015 yılından itibaren Temsilciler Meclisi’nde tartışılan yasa, ilk turda onaylandı.

İki kanun yapıcı, Senatör Irajá Abreu ve Milletvekili Aureo Ribeiro, ilgili yasama odalarında Senato oylamasına gönderilecek tasarının metnini hazırlıyor.

Senatör Irajá konu hakkında şunları söyledi:

“Çok iyi bir iş çıkaran meclis sözcüsü ile sürekli olarak iletişim halindeyim. Brezilya Merkez Bankası’nın teknik ekibi de çok yardımcı oldu. Metinler birbirine benziyor ve tek bir metinde birleşiyor.”

Irajá, hazırlanan metnin Nisan ayında genel kurul oylamasına sunmasının beklendiğini söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Projeleri bir araya getirdik ve kripto paralar için işlemleri hızlandırdık. Brezilya’yı uluslararası anlaşmalara uyarlamanın yanı sıra daha güvenli bir iş ortamı için yeni düzenlemelere ihtiyaç olacak.”

Yasanın Brezilya Genel Kurulunda onaylanması, Bitcoin’i El Salvador’da olduğu gibi yasal para birimi haline getirmeyecek.

Brezilya kripto para - Brezilya Hükümeti, Bitcoin Yasasını Onayladı!

Bitcoin Yasası Brezilya

Yasa ile birlikte Brezilya Cumhurbaşkanı, kripto para birimleri için kurallar oluşturmaktan sorumlu bir kurum belirlemesine izin verecek. Başkan ya yeni bir düzenleyici kurum oluşturacak ya da bu işlevi ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (CVM) veya Brezilya Merkez Bankası’na (BC) devredecek.

Düzenleyici kurum, uluslararası standartlara uygun kurallar oluşturmaktan, kara para aklamayı önlemekten ve piyasanın kurallarını belirlemekten sorumlu olacak.

Onaylanan tasarıda dijital varlık hizmetlerinde dolandırıcılık yapanlar için para cezasına ek olarak dört ile sekiz yıllık bir hapis cezası da öneriliyor.

Tasarıda vurgulanan bir diğer bir nokta ise kripto para madencilerinin Brezilya’da mağaza açmaları için bir verilen biri dizi teşviktir. Brezilya, ASIC’lerin ülkeye olan ithalatında vergilerden muaf tutulması teklif etti.

Brezilya’daki enerji oranları, Güney Amerika’daki en yüksek oranlar olarak biliniyor. Brezilya, Paraguay ve Venezuela gibi ülkelerden yaklaşık beş kat daha yüksek fiyata elektrik sağlıyor. Kripto para madencilik cihazlarının vergilerden muaf olması Bitcoin madencileri için yeterli olmayabilir.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar