Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51505.22
1.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3022.94
3.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.65
3.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $379.9
1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Brezilya, Kripto Paralar İçin Hazırlanan Yasa Tasarısını Onayladı!

Brezilya Devlet Başkanı, Senato’dan geçen kripto para yasa tasarısını onayladı.

Clock
Paylaş
Brezilya, Kripto Paralar İçin Hazırlanan Yasa Tasarısını Onayladı!

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, kripto paraların ülke genelinde yapılacak işlemlerde bir ödeme yöntemi kullanımını yasallaştıran yasa tasarısını imzaladı.

Binance BannerBinance Banner

Hatırlanacağı üzere Brezilya Temsilciler Meclisi, ülke içinde bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerinin kullanımını yasallaştıran düzenlemeler hazırlayıp onaylamıştı. Hazırlanan bu yasa tasarısı Brezilya’da kripto paralar konusunda önemli bir adım olarak görülüyordu ve onaylanması için Brezilya Devlet Başkanının imzasını gerektiriyordu. İşte, kongre tarafından hazırlanıp sunulan yasa tasarısı Başkan Bolsonaro’nun da imzalamasıyla kanunlaşmış oldu.

Tasarının kanunlaşması, kripto para birimlerinin dijital bir varlık olduğu, ülke içinde transfer edilebilip ödemelerde kullanılabileceği ve bir yatırım aracı olabileceği anlamına geliyor.

Düzenleme Gelecek

Onaylanan kripto para yasasının 180 gün içinde yürürlüğe gireceği belirtiliyor. Ayrıca yasanın, kripto para borsaları için lisansların oluşturulmasında, üçüncü taraflar tarafından saklanması ve yönetilmesinde önemli bir dayanak olacağı belirtiliyor.

Kanunlaşan yasanın, hükümetin hangi düzenleyici kurumlarının denetiminde olacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak, menkul kıymet olarak kabul edilecek kripto para birimlerinin, Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (CVM) yetkisi altında olacağı belirtiliyor.

Brezilya

Bilindiği üzere Brezilya, kripto para yatırımlarında artış yaşandığı ve Bitcoin ile USDT kullanımında rekor seviyelere ulaşıldığı bir ülke olarak ön plana çıkmış durumda. Bu yeni yasa ile birlikte de ülkede popülerliği artan kripto paraların, devlet tarafından yapılacak düzenlemeler ile kontrol altında olacağı belirtiliyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar