Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67338.21
-3.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3789.07
1.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.44
-6.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.1
-3.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Brezilya Kripto Paralar ile İlgili Cezaları Sertleştirecek!

Brezilya, kara para aklama gibi durumları engellemek istiyor.

Clock
Paylaş
Brezilya Kripto Paralar ile İlgili Cezaları Sertleştirecek!

Brezilya Temsilciler Meclisi Özel Komitesi, kripto para ile kara para aklamayı önlemek adına yeni cezaları onayladı.

Komitenin 29 Eylül’deki resmi duyurusuna göre, Bitcoin gibi kripto para birimlerini içeren mali suçlar için cezaları önemli ölçüde sertleştiren bir yasa tasarısını onaylanmış durumda.

728×90 muhabbit - Brezilya Kripto Paralar ile İlgili Cezaları Sertleştirecek!300x250 muhabbit - Brezilya Kripto Paralar ile İlgili Cezaları Sertleştirecek!

Yapılan bu değişiklikler, 2303/15 sayılı yasa tasarısının bir parçası olarak öne çıkıyor. Tasarıda ayrıca para cezalarına ek olarak, asgari hapis cezasının üç yıldan dört yıla çıkarılması öneriliyor. Bunun yanı sıra azami hapis cezasının 10 yıldan, 16 yıl sekiz aya kadar çıkarılması planlanıyor.

Elde ettiğimiz bilgilere göre tasarı, Daire Genel Kurulu tarafından tekrardan tartışılacak. Yani yasa tasarısının son hali bu olmayabilir.

Milletvekili Auero Ribeiro, yeni tasa tasarısının Brezilya vatandaşlarını da dolandırıcılıklardan korunmasına yardım edeceğini vurguladı. Kayıtlara göre Rio de Janerio’da 300.000’den fazla kişi, “kripto para birimi ile desteklenen dolandırıcılık planlarından” etkilenmiş.

Auero Riberio, sözlerine şu şekilde devam etti:

Düzenleme eksikliğinin farkındayız. Bunu yoluna koyarsak, Brezilya’da piyasa ilerleyecek ve aydınlanacak. Milyonlarca Brezilyalıyı dolandırmak için teknolojiden yararlanan kişilerin önüne geçeceğiz.

Brezilya Kripto Paralara Olumlu Bakıyor

Riberio, ticaret, saklama, itibari para borsaları ve ödemeler gibi konuları kapsayan kripto para birimi işlemleri hakkında iyimser bir bakış açısına sahip olduğunu belirtti.

Daha öncelerde bildirilenlere göre Ribiero, yasa tasarısı onaylandıktan sonra Bitcoin gibi kripto paraların Brezilya’da ödeme yöntemi olarak kabul edilebileceğini söylemişti.

Brezilya, son zamanlarda kripto paralar ile ilgili olumlu açıklama yapan ülkelerden biri. Ağustos ayında Brezilya merkez bankası başkanı Roberto Campos Neto, kripto para benimsenmesine karşılık yeşil ışık yakmıştı.

Ayrıca Haziran ayında Brezilya Menkul Kıymet Borsası, Bitcoin ETF’sinin alım satım işlemlerini de başlatmıştı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar