BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Brezilya Merkez Bankası’na Göre Vatandaşlar 2021’de 4 Milyar $’lık Kripto Para Aldı!

Banka tarafından yapılan açıklamada Brezilyalıların 2021 yılı içerisinde 4 Milyar $ değerinde kripto para alındığı açıklandı.

Avatar

Yayın:

-

brezilya bitcoin muhabbit

Brezilya Merkez Bankası önemli bir açıklama yaptı. Banka tarafından yapılan açıklamada Brezilyalıların 2021 yılı içerisinde 4 Milyar $ değerinde kripto para alındığı açıklandı.

Aylık olarak ortalama 350 Milyon $’lık kripto paranın ülke vatandaşları tarafından alındığını belirten kurumun verilerini inceleyen bazı analiz şirketleri, önümüzdeki aylar içerisinde bu rakamın iki katına çıkabileceğini düşünüyor.

Veriler detaylı olarak incelendiğinde aylık bazda en fazla alımın Mayıs ayında gerçekleştiği bildirilirken, 756 Milyon $’lık alım gerçekleştiği söyleniyor.

Ağustos ayında 500 Milyon $’lık kripto para alımı yapılan ülkede, kripto paralara karşı ciddi bir ilginin olduğu da biliniyor.

Brezilyalı yatırımcıların kripto paralara yaptığı yatırımın ABD’li şirketlerin hisselerine yaptığı yatırımdan fazla olduğunun altı çizilirken, ülkedeki enerji maliyetleri sebebiyle kripto para madencilik tesislerinin popüler olmadığı belirtiliyor.

4 Milyar $’dan Fazla Olabilir

OTC’ler üzerinden gerçekleşen işlemlerin de dahil edilmesi ile birlikte rakamların daha da büyük olabileceğinin de altını çizen merkez bankası raporu, takip edilebilen işlemler sonucu böyle bir veriye ulaştıklarını açıkladı.

Sizce Türkiye’de 2021 yılında kripto paralara ne kadar yatırım yapıldı?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trend Haberler