Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67032
-0.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3451.52
-1.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.88
1.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.3
-1.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Brezilya’da Çalışanlar, Maaşlarını Kripto Para Olarak Alabilir!

Goulart’ın önerisiyle tüm Brezilyalı işçiler, işverenlerden kripto para olarak ödeme talep edebilecek!

Clock
Paylaş
Brezilya’da Çalışanlar, Maaşlarını Kripto Para Olarak Alabilir!

Brezilyalı bir kongre üyesi olan Federal Milletvekili Luizão Goulart, Kamu ve özel sektör çalışanları için, kripto para ile ödeme alma seçeneğini sunmak amacıyla bir yasa tasarısı önerdi.

Goulart’ın önerisine göre, tüm Brezilyalı işçiler veya çalışanlar, işverenlerinden maaşlarını kripto para birimi olarak talep etmelerini sağlayacak yeni bir yasa isteği yer alıyor. Ancak tasarı, kripto para ödemelerinin yalnızca işçiler ve işveren arasında karşılıklı bir anlaşma sağlandıktan sonra yapılmasını vadediyor. Tasarının tercüme edilen versiyonuna göre:

728×90 muhabbit - Brezilya'da Çalışanlar, Maaşlarını Kripto Para Olarak Alabilir!300x250 muhabbit - Brezilya'da Çalışanlar, Maaşlarını Kripto Para Olarak Alabilir!

İşçi maaşının belirlediği yüzdesini işverenden kripto para birimi olarak alabilir.

Anlaşma üzerinde işveren tarafından herhangi bir dayatma olmayacaktır.

Tasarı, tek bir kişiye veya merkezi bir varlığa olan bağımlılığı ortadan kaldırarak Bitcoin’in (BTC) finansın evrimini merkeziyetsizlik yönünü vurgulamaktır.

Eğer Goulart’ın tasarısı için yasa çıkartılırsa, kripto para ve fiat ücretlerinin yüzdelerinin önceden belirlenmesi için işçiler ve işverenler arasında bir fikir birliği oluşturacak. Goulart daha sonra sözlerine şunları ekledi:

Yasayla beraber ülkedeki nakit sorununu biraz daha rahatlayacak. Bununla beraber önümüzde duran devasa bir Piyasa Ekonomisini hareket ettirecek. Vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştıran ve herkes için iyi bir yaşam kalitesi sağlayan küresel bir ekonominin oluşması gerektiğine inanıyorum.

Tasarı onaylandıktan 90 gün sonra yasalaşacak. Geçtiğimiz hafta Brezilya Temsilciler Meclisi Özel Komitesi, kripto parayla ilgili mali suçları cezalandıran bir yasa tasarısını onayladı.

En son düzenleyici değişiklikler, benzer suçlar için asgari hapis cezalarını yükseltmenin yanı sıra kara para aklama cezasını da artırdı. Hapis cezaları ise 10 yıldan 16 yıl 8 aya çıkarıldı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar