Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66409.99
-0.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3515.19
1.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.45
-2.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.5
0.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Brezilya’da USDT İşlem Hacminde Artış!

Clock
Paylaş
Brezilya’da USDT İşlem Hacminde Artış!

Popüler stablecoin Tether (USDT), Latin Amerika’da özellikle de Brezilya’da hızla büyüyor. Öyle ki USDT işlemleri, şu anda Bitcoin’i geride bırakmış durumda.

Son zamanlarda, Brezilya’da USDT ticaretinde büyük bir artış görülüyor. 2023 yılının ortasına gelindiğinde, Brezilya’daki toplam USDT ticareti yaklaşık 54.5 milyar doları buldu. Bu rakam Bitcoin ticaret hacminin neredeyse iki katına tekabül ediyor.

728×90 muhabbit - Brezilya'da USDT İşlem Hacminde Artış!300x250 muhabbit - Brezilya'da USDT İşlem Hacminde Artış!

Brezilya’nın vergi dairesi Receita Federal, yayımladığı son raporda, 2021 yılından itibaren USDT kullanımındaki artışa dikkat çekti. Raporda, özellikle 2022 yılındaki USDT ticaretinin diğer tüm kripto paraların toplam hacminden daha yüksek olduğuna değinildi. En çok ticaret yapılanlar sıralamasında USDT’den sonra Bitcoin, ardından da XRP geliyor.

Rapora göre USDT’den sonra en çok tercih edilen stablecoin ise USDC, ardından da Brezilya realine sabitlenen dijital token BRZ geliyor.

tether brz 900x357 - Brezilya'da USDT İşlem Hacminde Artış!

Receita Federal, BRZ ve diğer stablecoin’lerin günlük kullanımda Brezilya reali gibi fiat para birimlerinin yerini alabileceğine dikkat çekiyor.

Ayrıca Uluslararası Para Fonu’nun (IMF), yayımladığı yakın tarihli bir makalede, yine stablecoin’lerin ulusal para birimlerinin yerini alabileceği ve özellikle gelişmekte olan ekonomilerde ülkelerin mali ve parasal politikalarını etkileyebileceği uyarılarında bulundu.

Yüksek enflasyon oranlarına sahip Güney Amerika’da, birçok ülke vatandaşı yerel paraların sürekli değer kaybetmesi nedeniyle kripto paralara yöneliyor. Brezilya’nın vergi dairesi Receita Federal, 2019 yılından itibaren bölgede stablecoin’ler ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar