Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63734.8
2.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.73
1.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.34
-3.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.8
0.85%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Brezilyalı Dev Yatırım Bankası BTG Pactual, Kripto Para Ticaret Uygulamasını Başlatıyor!

Başlangıçta yalnızca BTC ve ETH’nin destekleneceği belirtiliyor.

Clock
Paylaş
Brezilyalı Dev Yatırım Bankası BTG Pactual, Kripto Para Ticaret Uygulamasını Başlatıyor!

Brezilya’nın önde gelen yatırım bankası BTG Pactual, müşterilerin kripto para birimlerine doğrudan yatırım yapmalarını sağlayan yeni bir platform başlattı.

Binance BannerBinance Banner

Bankanın Mynt platformu şu anda kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum satın almalarına izin veriyor ve BTG Pactual gelecekte ek kripto para varlıkları için destek başlatma niyetini ifade ediyor. BTG Pactual’ın dijital varlıklardan sorumlu başkanı Andre Porthilo konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İlk anda, piyasanın iki ana varlığına sahip olacağız, ancak zamanla ticaret için diğer kripto paraları da dahil edeceğiz. Blockchain tabanlı varlıklara sahip eksiksiz bir platforma sahip olacağız.”

BTG Pactual CEO’su Roberto Sallouti, Mynt’in yaratılmasını kripto para ticareti yapmak isteyen müşterilerinden gelen taleplerine bağlıyor.

Sallouti, Mynt’in yeni kullanıcıları kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisi hakkında bilgilendirmek için tasarlanmış eğitim içeriğine ev sahipliği yapmayı planladığını belirterek, Yeni bir varlık sınıfı olarak, müşterilerinin bu varlıklar ve teknoloji hakkında eğitecek ve bilgilendirecek içeriğe de sahip olacaklarını dile getiriyor.

Kripto Paralara Doğrudan Erişim

Yerel haber kuruluşu The Rio Times’a göre, Mynt’in lansmanı BTC Pactual’ı müşterilerinin kripto para varlık piyasalarına “doğrudan katılmalarına” izin veren ilk büyük Brezilya finans kurumu yapıyor. Porthilo, bankanın hem Brezilya Menkul Kıymetler Komisyonu hem de yerel merkez bankası tarafından düzenlenen statüsünün, ülkenin gelişen kripto para sektörüne güvenilirlik kazandıracağını iddia etti. Ayrıca BTG Pactual’ın desteğiyle Mynt’in, çoğu insanın henüz alışmadığı yeni bir yatırım kategorisinde temel olan güvenlik ve güvenilirlik özelliklerinde temel farklılıklara sahip diye nitelendirdi.

Mynt, BTG Pactual’ın kripto para sektörüne yaptığı ilk adımı değil ve banka, dijital varlıklara yöneldikten birkaç yıl sonra 2019 yılında emlak destekli güvenlik tokenı ReitBZ’yi piyasaya sürmüştü. Ayrıca bu yılın nisan ayında BTG Pactual, Bitcoin çoklu pazar yatırım fonu’nu tanıttıktan sonra bir kripto para fonu başlatan ilk Brezilyalı yatırım bankası oldu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar