Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51254.63
-1.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2916.3
-0.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.06
-4.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $365.3
2.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Brezilyalı Fintech Şirketi, Yeni Kripto Para Platformunu Başlatmak İçin Paxos İle Ortaklık Kuruyor!

PicPay kullanıcıları artık Bitcoin, Ethereum ve Paxos’un Pax Dollar (USDP) stablecoinini alıp satabilecekler.

Clock
Paylaş
Brezilyalı Fintech Şirketi, Yeni Kripto Para Platformunu Başlatmak İçin Paxos İle Ortaklık Kuruyor!

Kripto para borsası Paxos kısa süre önce yaptığı açıklamada, borsanın yeni kripto para ticareti özelliğini başlatmak için Brezilyalı fintech uygulaması PicPay ile ortaklık kurduğunu söyledi.

PicPay ilk olarak, bir kripto para borsası ve Brezilya’da bir stablecoin projesi başlatmasının yanı sıra 11 Temmuz’da kripto para ödemelerini desteklemeye başlayacağını söyledi. PicPay, başlangıçta Bitcoin, Ethereum ve Paxos’un Pax Dollar (USDP) stablecoinini destekleyeceğini açıkladı.

Binance BannerBinance Banner

Paxos’un Gelir Başkanı Michael Coscetta, 10 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamada PicPay kullanıcılarının artık bu üç kripto paranın satın alabileceğini, satabileceğini ve muhafaza edebileceğini belirtti. PicPay ayrıca kripto para ödeme özelliği üzerine de çalıştığını belirtiyor. Yine başka bir Paxos sözcüsü ise açıklamasında yeni girişimin “bu yılın sonunda” mevcut olacağını söyledi. 

Elde edilen bilgilere göre temmuz ayında Brezilya yerel haber ajansı Portal do Bitcoin’e, Paxos’un PicPay’in kripto para ortağı olacağını söylense de, bu Paxos’un projeye dahil olduğunu ilk kez kamuya açıkladığı görülüyor. Bu durumu PicPay’in kripto para başkanı Bruno Gregory, şu ifadeler ile açıklıyor:

“PicPay, Brezilya’daki ödemelerde en yıkıcı oyunculardan biri ve amacımız, kripto para pazarının büyümesine öncülük etmek. Ayrıca, onunla hâla ilişkili olan karmaşıklığı ortadan kaldırmak ve herkesin yararlanabilmesi için teknoloji hakkındaki bilgileri genişletmektir.”

Paxos ayrıca Brezilya’da son aylarda kripto para birimleri sunmaya karar veren en az iki yüksek profilli fintech şirketi ile birlikte çalışıyor. Şirket, mayıs ayında fintech şirketi unicorn Nubank ile kripto para odaklı bir anlaşma yaptığını duyurdu. Nubank, temmuz ayı sonlarında kripto para platformu Nucripto’nun yaklaşık olarak 1 milyon kullanıcı çektiğini bildirdi.

Genel Banka Kripto Para

Bunların yanında Paxos’un, Aralık 2021’de piyasaya sürülen Mercado Libre’nin finansal uygulaması Mercado Pago için kripto para cüzdanına da destek verdiğini belirtiyor. Mercado Libre’nin kurumsal geliştirme kıdemli yöneticisi Guilherme Cohn’a göre, bu yeni destek sayesine 60 günde ortalama 1 milyon kullanıcı kazanılmış durumda.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar