Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66412.68
0.38%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3259.8
2.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.13
2.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.2
1.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NEDİR

BSCPad Nedir? Nasıl Kullanılır?

BSCPad, Binance Smart Chain ağındaki ilk merkeziyetsiz IDO platformudur.

Clock
Paylaş
BSCPad Nedir? Nasıl Kullanılır?

BSCPad, Binance Smart Chain ağındaki ilk merkeziyetsiz IDO platformudur. BSCPad kripto para projeleri için yatırımcılarını güçlendirerek, yakın zamanda lansmanı gerçekleşecek olan DeFi “token”ları için satış yapmalarına ve likidite artışı sağlamalarına olanak sağlar.

728×90 muhabbit - BSCPad Nedir? Nasıl Kullanılır?300x250 muhabbit - BSCPad Nedir? Nasıl Kullanılır?

BSCPad, tüm token sahiplerini kapsayarak ve giriş engelini kolaylaştırarak kullanıcılarını ödüllendirmek ve teşvik etmek için çeşitli çözümler sunuyor.

BSCPad, günümüzdeki “launchpad”lerin temel sorunlarını, ekosisteme katılmak için yeterli miktarda token edinmenin yasak olması ve token sahibi olsanız bile dağıtım için yerinizin garanti olmaması olarak tanımlıyor.

Bu tanımını yaparken de “white list”ler içindeki otomatik botların saniyeler içinde dağıtımda yer aldığını ve ilk gelen ilk hizmeti alır esasının bu noktada amacına ulaşmadığını savunuyor.

Bu adil olmayan token dağıtımları için de BSCPad adil ve güvenli bir şekilde kullanıcılara merkeziyetsiz olarak token dağıtım lansmanları sunuyor.

BSCPad’i diğer platformlardan ayıran en büyük özelliği ise her katman düzeyine göre bir dağıtımı garanti eden iki aşamalı token dağıtım sistemi olarak öne çıkıyor.

BSCPad, sunmuş olduğu bu iki aşamalı token dağıtım sisteminde otomatik botlara yer vermeyerek, dağıtımda yer alan kullanıcılarına adil bir token dağıtımı sağlıyor.

Bu özellik de günümüzde token dağıtımı sırasındaki kullanıcılar için geçerli olan şans faktörünü ortadan kaldırıyor.

BSCPad Katman Sistemi Nedir?

BSCPad, tutulan token sayısına göre sabit bir katman sistemine sahiptir. BSCPad’teki yeni DeFi “token”ları satışına katılmak isteyen kullanıcıların MetaMask cüzdanlarını BSCPad’e bağlamaları gerekmektedir.

MetaMask’te BSC ağına nasıl geçiş yapılacağı hakkındaki içeriğimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Ekran Resmi 2021 08 18 13.11.01 585x600 - BSCPad Nedir? Nasıl Kullanılır?
BSCPAD katman sistemi

BSCPad katman sistemi platformdaki tüm kullanıcıların BSCPad ekosistemininden yararlanması için özel olarak tasarlanmıştır.

BSCPad katman sisteminde, kamu token satışında yer alan kullanıcıların yer aldığı katman seviyesine göre token satışından yararlanacağı garanti edilir.

Kullanıcının katman seviyesi arttıkça satın alabileceği token sayısı da artacaktır. Katman sistemi, büyük ve küçük tüm yatırımcıları kapsayacak şekilde ve birinci katmandan ikinci katmana girişin kolay olacağı bir şekilde tasarlanmıştır.

Büyük yatırımcılar, daha yüksek miktarda token dağıtımı için daha az fiyat oynaklığı sağlayan üst katmanlara katılmaya teşvik edilir.

BSC Katman Sistemi Nasıl Çalışır?

BSC Launchpad’te yer alan XYZ “token”ı örnek bir proje olarak ele alalım. Bu örneğimizde ilk turdaki kamu satışı için 1 milyon token olduğunu ve 100 bronz, 25 gümüş, 10 altın ve 5 platin kullanıcı olduğunu varsayalım.

Bronz katmanındaki kullanıcıların havuzdaki toplam ağırlığı 10, gümüş kullanıcıların 30, altın kullanıcıların 65 ve platin kullanıcıların 145’tir.

Bu örneğimizde XYZ “token”ı için token dağıtımında yer alan kullanıcıların havuzdaki toplam ağırlığı ise kullanıcı sayısı*katmandaki ağırlık olarak hesaplanmaktadır. Bu durumda toplam ağırlık, ((100*10)+(25*30)+(10*65)+(5*145)=3125) olur.

Toplam ağırlık hesaplandıktan sonra, her katmana pay edilecek olan token miktarı hesaplanır. Pay edilecek olan token miktarı, (katmandaki toplam kullanıcı sayısı*pay edilen token miktarı*havuzdaki toplam ağırlık) şeklinde hesaplanır.

Bu durumda pay edilecek olan token miktar oranı (1.000.000/3.125=320) olarak hesaplanır.

Bronz katmanı için token miktarı (100*320*10=320.000)
Gümüş katmanı için token miktarı (25*320*30=240.000)
Altın katmanı için token miktarı (10*320*65=208.000)
Platin katmanı için token miktarı (5*320*145=232.000)

Bu hesaplamadan sonra her katmanda yer alan kullanıcıların satın alabileceği toplam token miktarı belirlenir.

Katmanda yer alan kullanıcıların satın alabileceği toplam token miktarı (katmandaki toplam token sayısı/katmandaki kullanıcı toplam kullanıcı sayısı) şeklinde hesaplanır. Bu hesaplamayla birlikte, farklı katmanda yer alan kullanıcıların satın alabileceği toplam token miktarı aşağıdaki gibidir.

Bronzda katmanındaki her kullanıcı için toplam token miktarı (320.000/100=3.200)
Gümüş katmanındaki her kullanıcı için toplam token miktarı (240.000/25=9.600)
Altın katmanındaki her kullanıcı için toplam token miktarı (208.000/10=20.800)
Platin katmanındaki her kullanıcı için toplam token miktarı (232.000/5=46.400)

BSCPad’te ikinci turda ilk turdaki satılmayan “token”lar satışa sunulur. Farklı katmanlarda yer alan kullanıcılar, katman seviyelerine göre ikinci tur satışında da token satın alabilir.

İkinci turdaki token satışı, kullanıcıların katman seviyelerinden bağımsız olarak tüm kullanıcılar için aynı anda satışa açılır.

Bu tur, tüm “token”lar satılana kadar devam eder ve genellikle de birkaç dakika içinde ikinci tur token satışı sona erer. Tüm “token”lar satıldıktan sonra da IDO sonuçlanmış olur.

BSCPad, sistemini zaman içerisinde optimize etmek, topluluk geri bildirimlerini dikkate almak, potansiyel DAO tekliflerini incelemek için IDO yapısı hakkında kullanıcılarından hem veri hem de geri bildirim toplamayı amaçlıyor.

Sistemin her kullanıcıya göre teşvikler sunduğunu ve adil bir sistem olduğunu belirten BSCPad, zamanla tüm kullanıcılar için rekabetçi ve adil bir sistem olan katmanları yeniden optimize edeceğini ve parametrelerini değiştireceğini belirtiyor.

Halâ Binance hesabınız yoksa bizim linkimizden kaydolup hem avantajlardan yararlanabilir hem de bize destek olabilirsiniz. Binance borsasına kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BSCPAD “Token”ı

BSCPAD, BSCPad platformunun yerel “token”ı olarak BSC ağı üzerinde geliştirilmiştir.

Ekran Resmi 2021 08 18 14.40.01 - BSCPad Nedir? Nasıl Kullanılır?
BSCPAD token grafiği

Bu içeriğimizi yazdığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre BSCPAD, merkezi ve merkeziyetsiz borsalarda $0.53 fiyatıyla işlem görüyor.

Dolaşımdaki arzı yaklaşık 32 milyon olan “token”ın son 24 saatlik işlem hacmi ise yaklaşık $120 bin. BSCPAD “token”ı satın almak isteyen yatırımcılar, Gateio ve PancakeSwap üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilir.

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir?

Daha fazla Nasıl kategorisindeki içeriklerimiz için: Nasıl?

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar