Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63492
2.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.13
2.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.15
-3.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.3
1.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

BTCTurk SPK’dan Üst Düzey Bir İsmi Kadrosuna Kattı

Kripto para borsası BTCTurk, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan üst düzey bir ismi bünyesine kattı.

Clock
Paylaş
BTCTurk SPK’dan Üst Düzey Bir İsmi Kadrosuna Kattı

Kripto para borsası BTCTurk, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan üst düzey bir ismi bünyesine kattı.

Uzmancoin’in haberine göre Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcısı Bora Oruç, BTCTurk Yönetim Kurulu’na katıldı.

Binance BannerBinance Banner

1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Oruç, uzun yıllardır Sermaye Piyasası Kurulu’nda görev yapmaktaydı. Cambridge Üniversitesi’nde MBA eğitimini de tamamlayan Oruç, 2017-2020 yılları arasında G20 Finansal İstikrar Kurulu Düzenleyici İş birliği Daimi Komitesi Üyesi görevini de üstlenmiş bir isim olarak öne çıkıyor.

Konu ile ilgili olarak Bora Oruç’un sözle ise şu şekilde:

Yepyeni bir deneyime yelken açmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni bir okula başlar gibi hissediyorum. Ayrıca finansın geleceğini temsil eden yeni nesil bir dünyanın parçası olmak da ayrı bir heyecan kaynağı…. Hepimizin bildiği gibi finans piyasasının olmazsa olmazı güvendir. Ben de, yedi yılı aşkın zamandır finansal vizyonu, sistematik yapısı ile Türkiye finans sektörünün referans kaynaklarından biri haline gelen BtcTurk ile yola devam etmekten gurur duyuyorum.

Bora Oruç

Oruç, kamu kuruluşundan özel sektöre geçişin kendisi için oldukça farklı olduğunu belirtti. BTCTurk CEO’su Özgür Güneri de konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu:

Bora Oruç gibi değerli bir finans profesyonelinin BtcTurk’e katılması hem şirketimiz, hem de ülkemizdeki Bitcoin ve kriptopara sektörü ve paydaşlarımız açısından çok önemli bir adım niteliğinde… Düzenleyici kamu kurumu tarafından henüz düzenlenmemiş bir sektörün lider oyuncusu olarak; kurulduğumuz günden bu yana bir düzenlemeye tabi gibi çalışmayı sorumluluğumuz olarak gördük ve bu yaklaşımla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız yatırımlar ve ülkemizin dijital ekonomisine duyduğumuz güvenle kısa süre önce ödenmiş sermayemizi 15 milyon TL’den 19 milyon TL’ye çıkardık ve son 3 yılda da 3 kat büyüme gösterdik. Bora Oruç’un aramıza katılmasıyla 2021 yılında da büyük başarılara imza atacağımıza inancım tam.

özgür Güneri BTCTurk CEO

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar