Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

BTCTurk’te Neler Oluyor? Veri Sızıntısı İddiası!

Son günlerde ortaya atılan iddialara göre BTCTurk tarafında bir veri sızıntısı gerçekleşmiş durumda.

Clock
Paylaş
BTCTurk’te Neler Oluyor? Veri Sızıntısı İddiası!

BTCTurk’te neler oluyor? Son günlerde ortaya atılan iddialara göre BTCTurk tarafında bir veri sızıntısı gerçekleşmiş durumda.

BTCTurk  1200x334 - BTCTurk'te Neler Oluyor? Veri Sızıntısı İddiası!
Hacker Forumu

Bir hacker forumu üzerinde paylaşılan “post”a göre kullanıcı verilerinin bulunduğu veri paketi 1 BTC ücret ile satışa çıkmış durumda.

Verileri satışa çıkardığını iddia eden hacker, 16 Mayıs’a kadar ilgili verilerin satışta olduğunu belirtirken, verilerin satılmaması durumunda verileri ücretsiz bir şekilde açacağını açıklamış durumda.

BTCTurk Cevap Verdi

İddialara yönelik destek hesabı üzerinden paylaşımda bulunan kripto para borsası, iddiaların gerçeği yansıtmadığını, ve ilgili paylaşımlar ile ilgili gerekli hukuki işlemlerin başlatılacağını açıklamıştı.

Sistemlerinde herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığını belirten BTCTurk yönetimi, konu ile ilgili henüz detaylı bir açıklamada bulunmuş değil.

Bazı kişiler tarafında sızdırılan veriler ile ilgili doğrulama gelirken, bu kişiler örnek olarak paylaşılan veriler içerisinde kendi bilgileri olduğunu belirtmekte.

Yarın itibarıyla verileri satışa çıkardığını iddia eden kişinin verdiği süre dolarken, ilgili verileri paylaşıp paylaşmayacağı ise bilinmiyor.

Konu ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar