Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67205.67
-0.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3459.18
-1.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.99
2.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.1
-1.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

MUHABBİT ÖZEL

Bu hafta Bütün Piyasalar Bu İki Enflasyon Verisine Odaklandı

Kripto Analisti ve Eğitimci Eralp Büyükaslan, piyasalardaki son durumları değerlendiriyor.

Clock
Paylaş
Bu hafta Bütün Piyasalar Bu İki Enflasyon Verisine Odaklandı

Kripto Analisti ve Eğitimci Eralp Büyükaslan, piyasalardaki son durumları değerlendiriyor.

Geçen hafta (27. Hafta) bildiğiniz üzere piyasaların istihdam temelli verilere odaklandığı bir hafta idi. Özellikle Tarım Dışı İstihdam & İşsizlik oranı verilerinin piyasaları üzmeyecek şekilde gelmesi bir çok analist tarafından olumlu yorumlanırken; ADP Tarım Dışı İstihdam Değişikliği verisinin hem beklentinin hem de bir önceki dönemin ekstrem bir biçimde üstünde gelmesi piyasa oyuncularını ciddi rahatsız etti ve piyasalar haftayı ABD Endeksleri başta olmak üzere genel olarak negatifte kapattı.

728×90 muhabbit - Bu hafta Bütün Piyasalar Bu İki Enflasyon Verisine Odaklandı300x250 muhabbit - Bu hafta Bütün Piyasalar Bu İki Enflasyon Verisine Odaklandı

S&P500, DOW, NASDAQ gibi gösterge endekslerin özellikle bankacılık krizi ile sağlanan mecburi likiditenin de etkisi ile Teknik Dirençlere gideceğini mart ayından beri bekliyorduk ki beklediğimiz seviyelerin de üstüne çıktıklarını gördük. An itibarıyla bulundukları seviyelerin; teknik olarak direnç olması, hala piyasalardaki belirsizliğin sürüyor olması, Fed’in enflasyon hedefi konusunda taviz vermiyor olması; bu seviyelerden bir düzeltme beklemenin daha mantıklı olduğunu düşündürüyor.

Ancak özelikle 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü gelecek Yıllık TÜFE verisinin beklenti dahilinde gelmesi Fed tarafının haziran sonrası için bir strateji değişikliğine gitmesine neden olabilir. Bunun piyasalarda yaratacağı olası etkiyi de videoda anlatmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar