Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59992.74
2.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3200.2
1.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.92
0.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.2
-0.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bulgaristan Savcılığı Kripto Para Kredi Şirketi Nexo Hakkındaki Soruşturmayı Kapattı!

Kripto para borç verme platformu Nexo’ya Bulgar Savcılığından olumlu haber geldi.

Clock
Paylaş
Bulgaristan Savcılığı Kripto Para Kredi Şirketi Nexo Hakkındaki Soruşturmayı Kapattı!

Kripto para borç verme platformu Nexo’ya Bulgaristan Savcılığından olumlu haber geldi. Bildiğiniz üzere kripto kredi şirketi Nexo, kara para aklama dâhil farklı suçlardan dolayı Bulgaristan’da soruşturma altına girmişti. Soruşturmayı yöneten yetkililer, Nexo’nun kara para aklama işine karıştığını ve Rusya’ya karşı küresel mali yaptırımları ihlal ettiğini ileri sürerek, Nexo’nun Bulgaristan ofislerine operasyonlar düzenlenmişti. Hatta Başsavcı Siika Mileva konuyla ilişkili olarak yapmış olduğu duyuruda şu ifadelerde bulunmuştu:

728×90 muhabbit - Bulgaristan Savcılığı Kripto Para Kredi Şirketi Nexo Hakkındaki Soruşturmayı Kapattı!300x250 muhabbit - Bulgaristan Savcılığı Kripto Para Kredi Şirketi Nexo Hakkındaki Soruşturmayı Kapattı!

“Platformu kullanarak kripto para transferi yapan bir kişinin daha önce resmi olarak terörü finanse ettiği ilan edilen biri olduğun dair kanıtlar toplandı.”

Başsavcı Siika Mileva

Tüm bu iddialar üzerine kripto para borç verme platformu Nexo ise X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulunuştu:

“Yıllar içinde pek çok işi geri çevirdik çünkü Nexo kara para aklamayı önleme ve müşterini tanı politikalarımızdan asla taviz vermedik. Sürdürülebilir bir iş kurmanın yolunun bu olduğunu her zaman biliyorduk. İlk günden bu yana, en yüksek düzenleyici standartlara uyulmasını sağlamak ve aynı zamanda sorunsuz bir müşteri katılım yolculuğu sağlamak için en son çözümleri uygulamak için ekstra yol kat ettik. Ne yazık ki, kripto üzerindeki son düzenleyici baskıyla, bazı düzenleyiciler son zamanlarda önce tekme, sonra soru sor yaklaşımını benimsedi. Yozlaşmış ülkelerde haraççılığın sınırı var ama bu da geçecek”

Nexo

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Kredi Platformu Nexo’ya Baskın Düzenlendi!

Bulgaristan Savcılığı Soruşturmayı Kapadı!

nexo 1200x300 - Bulgaristan Savcılığı Kripto Para Kredi Şirketi Nexo Hakkındaki Soruşturmayı Kapattı!

Bulgaristan Savcılığı Nexo’da kara para aklama, vergi veya bilgisayar dolandırıcılığına dair hiçbir kanıt bulamadığını belirtti. Ayrıca platformun lisanssız bankacılık faaliyetleri yürüttüğüne dair herhangi bir kanıt olmadığının da altını çizdi.

Soruşturmanın kapanmasının ardından Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Treçev, Coindesk’e gönderdiği bir e-postada şu ifadelerde bulundu

“Bulgar Savcılığı tarafından Nexo ve yöneticilerine yönelik tüm suçlamalar düşürüldü ve herhangi bir suç işlendiğine dair hiçbir kanıt bulunamadı. Nexo’ya yapılan saldırının tamamı aslında doğası gereği politikti. Bu davanın en başından hiç açılmaması gerekirdi.”

Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Treçev

Nexo Platformu Hakkında

Nexo platformu kullanıcılarına kripto para kredisi sunan gelişmiş niteliklere sahip dijital varlık platformu olarak bilinmektedir. Platformunun yerel kripto para birimi, NEXO’dur. Nexo platformu aracılığıyla alınan krediler, aynı gün veya ertesi gün SWIFT, SEPA veya ACH içeren banka havaleleri yoluyla teslim alınabilmektedir. Nexo platformunda kripto para kredileri, ücretsiz Nexo kartı kullanma seçeneğiyle birlikte çalışmaktadır.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar