Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57039.36
6.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3236.51
2.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.89
-0.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395
-0.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NASIL

Bybit Launchpool Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bybit, Launchpool platformu ile kullanıcılara pasif gelir elde etme imkanı sunuyor.

Clock
Paylaş
Bybit Launchpool Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yakın zaman önce Türkiye pazarına giren ve kısa sürede yaptığı kampanya ve etkinlikler ile adından söz ettiren Bybit, aynı zamanda Galatasaray Futbol Kulübü ile de yapmış olduğu anlaşma kapsamında, spor kulübünün partnerliğini yürütüyor.

Binance BannerBinance Banner

Bybit Launchpool Nedir?

Bybit Launchpool, kullanıcıların ellerinde bulunan mevcut kripto para birimlerini stake etme yoluyla bu işlemin karşılığında ücretsiz olarak coin ya da token kazanabildiği bir platform olarak görev yapıyor. Platform üzerinde stake işlemi için kullanılan kripto para birimleri belirli bir zaman dilimi karşılığında ödül olarak kullanıcıya geri dönüyor.

Burada kullanıcı, başlatmış olduğu stake işlemini herhangi bir zaman sınırı olmadan iptal edebiliyor. Yani dilediği zaman stake ettiği tokenları unstake edebiliyor.

Bilindiği üzere Bybit Launchpool’un ilk projesi Bybit borsasının da yatırım yaptığı ve bununla beraber destekçisi olduğu BITDAO ($BIT) adlı token oldu.

BitDAO (BIT) Nedir?

Bybit destekli bir proje olarak öne çıkan BitDAO, merkezsiz bir otonom kuruluş olarak tanımlanabilir.

DeFi odaklı merkezsiz projenin herhangi bir merkezi otoritesi bulunmuyor. DeFi, DAO, NFT ve oyun endüstrisi gibi birçok alanda çalışmayı hedefleyen BitDAO, her bir kategori için farklı çözümler sunacak kapasitede bulunuyor.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Arkasında geliştirici bir ekibi bulunmayan platform, bireysel geliştiricilerin sundukları tekliflerin token sahipleri tarafından oylanması sonucu merkezsiz organizasyona dahil olabiliyor. Oylama sonucu teklif edilen özellikler ya da geliştirmeler, kabul ediliyor ya da kabul edilmiyor.

Bybit Üzerinde Stake Nasıl Yapılır?

Stake işlemine başlamadan önce, stake etmek nedir sorusunu açıklamak gerekiyor. Stake etmek ya da staking olarak adlandırılan bu terim, kullanıcıların bir platform üzerinden pasif gelir elde etmesini sağlayan bir gelir yöntemi olarak adlandırılabilir. Stake terimi, POS (Proof Of Stake) mekanizması ile beraber kullanılmaya başlayan bir terimdir. Bu işlem mevcut kripto para varlıklarının, kullanıcı cüzdanlarında kilitlenerek pasif gelir elde etmesini sağlar.

Kripto para borsası Bybit üzerinde stake işlemi ise oldukça bait bir kullanıma sahip durumda. Kullanıcının bu işlem için öncelikle Bybit hesabına giriş yapması gerekiyor. Ardından sitenin üst menüsünde yer alan ByFi Merkezi kategorisine tıklayıp, aşağı açılan pencereden Launchpool sekmesine tıklaması gerekiyor.

Bybit Launchpool

Ardından açılan sayfada kullanıcının karşısına Launchpool etkinlikleri çıkacak, burada ilgili etkinliğe katılmak için ‘Hemen Stake Edin’ butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Bybit Stake

Karşınıza çıkan ekranda “BIT” stake ederek bunun karşılığında BIT kazanabilirsiniz. Burada kullanıcı, stake edilen BIT token’ı dilediği zaman unstake edebilmektedir. Bu menüden ayrıca maksimum miktarda stake işlemi veya toplam stake edilen miktar gibi detaylar yer almaktadır.

Stake

Bybit Launchpool Hesaplama Sistemi

Kullanıcılar, havuzda stake ettikleri token adedinin Launchpool’a katılan tüm kullanıcıların havuzda stake ettiği toplam token adedine oranlanmasıyla günlük getirisini hesaplayabilmektedir. Burada kullanılan formül ise şu hesaplanmaktır:

Günlük Getiri = BIT havuzuna stake edilen token miktarı / Tüm katılımcılar tarafından havuza stake edilen toplam token sayısı * Günlük BIT ödül havuzu.

Burada önemli olan nokta ise kullanıcılar tarafından stake işlemi için kilitlenen tokenların, stake işlemini izleyen sonraki gün hesaplanmaya başlanacak olması. Yani stake işleminin aktif olabilmesi için üzerinden 24 saat geçmesi gerekiyor. Launchpool’dan stake ederek elde edilen kazanılan ödüller günlük olarak kullanıcının ByFi Hesabı’na yatırılıyor.

Not: Kullanıcıların bahsedilen tüm bu stake işlemleri için öncelikle platform üzerinde KYC doğrulaması yapması gerekmektedir.

Stake İşleminden Vazgeçme

Kullanıcılar stake ettikleri tokenları istediği zaman stake’ten çıkararak geri alabiliyorlar. Kullanıcı tokenlarını stake’ten çıkarıldıktan hemen sonra ByFi hesabına otomatik olarak yatırılıyor. Burada eğer bir kullanıcı stake işlemini iptal etmek isterse “Emirler ve İşlemler” bölümündeki “ByFi Hesabı”nda bulunan “Launchpool” seçeneğine gitmesi gerekecek.

Hala ByBit hesabınız yoksa bizim linkimizden kaydolup hem avantajlardan yararlanabilir hem de bize destek olabilirsiniz

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar