Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64563.41
5.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3081
3.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.22
4.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $555.2
1.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Canaan 2020 Yılının İlk Çeyreğinde 5.6 Milyon$ Kaybetmiş

COVID-19, bütün sektörlerin başına bela oldu.

Clock
Paylaş
Canaan 2020 Yılının İlk Çeyreğinde 5.6 Milyon$ Kaybetmiş

Çin menşeli Bitcoin madenci ekipman üreticisi Canaan Creative, donanım fiyatlarında indirime gitmesine rağmen bu yılın ilk çeyreğinde 5.6 Milyon$ zarar etti.

Geçtiğimiz cuma yayınlanan bildiriye göre firma, bu yılın ilk çeyreğinde, geçen yıla nazaran %44.6 büyüme ve 9.4 Milyon$ gelir elde ettiğini açıkladı. Ancak satılan donanımların maliyeti ve Ar-Ge çalışmaları için toplamda 15.2 Milyon$ harcadıklarını söyledi.

728×90 muhabbit - Canaan 2020 Yılının İlk Çeyreğinde 5.6 Milyon$ Kaybetmiş300x250 muhabbit - Canaan 2020 Yılının İlk Çeyreğinde 5.6 Milyon$ Kaybetmiş

Canaan, bu yılın ilk çeyreğinde, saniyede yaklaşık 0.9 milyon terahashlık Bitcoin bilgi işlem gücü satmış durumda. Bu rakam yaklaşık olarak toplam ağın %1’ini oluşturuyor.

Bu veriler, Canaan firmasının donanım fiyatlarında yaptığı indirimin yaklaşık olarak %50 gibi bir denk geldiğini gösteriyor. Ayrıca firmanın zarar etmesinin ana sebepleri ise halving ve corona virüs pandemisi.

Geçen yıl Canaan, saniye de 2.9 milyon TH/s Bitcoin bilgi işlem gücü satarak, 66.5 Milyon$’lık bir gelir elde etmişti. Bu rakam yaklaşık olarak TH/s başına yaklaşık 22$ gibi bir ücrete tekabül etmekte.

Canaan CEO’su Zhang Nangeng’in yorumu ise şu şekilde;

Geçen yılın Aralık ayından Ocak ayına kadar genel piyasanın durumu çokta iyi değildi. Bundan dolayı TH/s başına birim fiyat çok düştü. Ayrıca COVID-19 pandemisi dolayısıyla Çin’de lojistik sektörü, Çin yeni yılı dolaylarında durma noktasına geldi. Bu durumdan ötürü satışlarımız çok büyük ölçüde etkilendi.

Verilere göre 31 Mart itibariyle Canaan 37 Milyon$lık bir gelir elde etmiş. Geçen yılın sonunda ise Canaan’ın elde ettiği gelir yaklaşık olarak 71 Milyon$’dı.

Ayrıca Zhang, firmanın Çin menşeli Semiconductor Manufacturing International Corporation için 14nm işlemci yongasına sahip Bitcoin madencilik ekipmanlarını piyasaya süreceğini ve çok büyük miktarlarda sevkiyat yapmayı beklediğini dile getirdi.

Bildiğiniz gibi corona virüs pandemisi nedeniyle mining şirketlerinin bir çoğu Canaan firmasıyla aynı kaderi paylaşmakta. Ayrıca tıpkı Canaan firmasının yaptığı gibi, diğer büyük madencilik ekipmanı satan firmalarda ürünlerinde ciddi indirimlere gitmiş bulunuyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar