BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Cardano ADA Fiyat Analizi 01.06.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Yayın:

-

cardano ada fiyat analizi 1

Herkese selamlar ben CryptoTepe. Bugün fiyat analizimizde sizlerle birlikte CARDANO yani ADA grafiğimizi inceleyeceğiz. Sizleri çok bekletmeden ADA grafiğimize teknik bakış ve olası hareketlere değineceğim, şimdi yazımıza geçelim.

bybit 300x250 - Cardano ADA Fiyat Analizi 01.06.2021
3GtZjHNv - Cardano ADA Fiyat Analizi 01.06.2021
Cardano ADA fiyat grafiği 01.06.2021. Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Grafiğimizde her zaman olduğu gibi mor alanlar destek ve direnç bölgeleri olarak çalışmaktadır. Ayrıca yeşil bir yükselen trend çizgimiz bulunmaktadır.

ADA grafiğimizi teknik olarak incelerken, diğer yandan bir formasyon hakkında bilgileri de aktaracağım. Bu formasyon yükselen üçgen formasyonu, alıcıların daha güçlü olduğu yani bullish bir formasyon. Yükselen hareketinin yanında fiyat bir önceki dip seviyesinin altına inmez, her geri çekilmede aşağı yönlü hareketin boyutu azalmaktadır. Fiyat bu hareketine devam ederken de aynı dirençten ret yediği için gittikçe daralan bir fiyat hareketi bizi karşılar.

Fiyat üçgenin içerisinde sıkışırken hacim olarak da gitgide azalıyor. Yükselen dipler birleştirilerek bir yükselen trend oluşturulur. Satıcıların savunduğu bölge ise bir trend veya direnç bölgesidir. Yükselen üçgen formasyonu kırıldığında, fiyatın yönü yukarı hareket edecek şekilde beklenir. Formasyonun direnç bölgesi kırıldıktan sonra hareketini bir süre takip edip retest oluşması durumunda işlem açmak daha sağlıklıdır. Formasyon tamamlanıp yükseliş hareketine başlamasıyla, kâr satışları ile düzeltme hareketlerine neden olabilir.

Cardano ADA Yorum

Grafiğimizde gördüğümüz yükselen dip seviyeleri ve satıcıların bulunduğu bölge neticesiyle yükselen üçgen formasyonumuz desteklenmekte. Hacim tarafına baktığımız zaman, fiyatın sıkışmasıyla birlikte hacmin azalmakta olduğunu görebilirsiniz. Burada kurabileceğimiz stratejilerden biri fiyatın yükselen trend çizgimize gelmesiyle alım yapıp, trend ihlali durumunda stop olmaktır. Diğer taraftan fiyatın direnci kırması ile birlikte işleme girilebilir. Formasyonun yukarı yönlü kırılmasıyla birlikle hedef olarak, ilk dipten başlayıp satıcıların bulunduğu bölgeye kadar olan yükseliş kadar bir yükseliş gerçekleşmesi beklenir. Umarım yukarı yönlü kırılım ile birlikte yükselen trend başlar ve yatırımcılarını sevindirir.

ADA grafiğimiz için teknik göstergeler böyleydi, ilerleyen günlerde gelişmeler ile birlikte grafiğimizi tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit 300x250 - MonoX Platform Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Trend Haberler