Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60141.99
3.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3200.39
2.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.12
1.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.4
0.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Cardano ADA Fiyat Analizi 01.06.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Cardano ADA Fiyat Analizi 01.06.2021

Herkese selamlar ben CryptoTepe. Bugün fiyat analizimizde sizlerle birlikte CARDANO yani ADA grafiğimizi inceleyeceğiz. Sizleri çok bekletmeden ADA grafiğimize teknik bakış ve olası hareketlere değineceğim, şimdi yazımıza geçelim.

3GtZjHNv - Cardano ADA Fiyat Analizi 01.06.2021
Cardano ADA fiyat grafiği 01.06.2021. Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Grafiğimizde her zaman olduğu gibi mor alanlar destek ve direnç bölgeleri olarak çalışmaktadır. Ayrıca yeşil bir yükselen trend çizgimiz bulunmaktadır.

728×90 muhabbit - Cardano ADA Fiyat Analizi 01.06.2021300x250 muhabbit - Cardano ADA Fiyat Analizi 01.06.2021

ADA grafiğimizi teknik olarak incelerken, diğer yandan bir formasyon hakkında bilgileri de aktaracağım. Bu formasyon yükselen üçgen formasyonu, alıcıların daha güçlü olduğu yani bullish bir formasyon. Yükselen hareketinin yanında fiyat bir önceki dip seviyesinin altına inmez, her geri çekilmede aşağı yönlü hareketin boyutu azalmaktadır. Fiyat bu hareketine devam ederken de aynı dirençten ret yediği için gittikçe daralan bir fiyat hareketi bizi karşılar.

Fiyat üçgenin içerisinde sıkışırken hacim olarak da gitgide azalıyor. Yükselen dipler birleştirilerek bir yükselen trend oluşturulur. Satıcıların savunduğu bölge ise bir trend veya direnç bölgesidir. Yükselen üçgen formasyonu kırıldığında, fiyatın yönü yukarı hareket edecek şekilde beklenir. Formasyonun direnç bölgesi kırıldıktan sonra hareketini bir süre takip edip retest oluşması durumunda işlem açmak daha sağlıklıdır. Formasyon tamamlanıp yükseliş hareketine başlamasıyla, kâr satışları ile düzeltme hareketlerine neden olabilir.

Cardano ADA Yorum

Grafiğimizde gördüğümüz yükselen dip seviyeleri ve satıcıların bulunduğu bölge neticesiyle yükselen üçgen formasyonumuz desteklenmekte. Hacim tarafına baktığımız zaman, fiyatın sıkışmasıyla birlikte hacmin azalmakta olduğunu görebilirsiniz. Burada kurabileceğimiz stratejilerden biri fiyatın yükselen trend çizgimize gelmesiyle alım yapıp, trend ihlali durumunda stop olmaktır. Diğer taraftan fiyatın direnci kırması ile birlikte işleme girilebilir. Formasyonun yukarı yönlü kırılmasıyla birlikle hedef olarak, ilk dipten başlayıp satıcıların bulunduğu bölgeye kadar olan yükseliş kadar bir yükseliş gerçekleşmesi beklenir. Umarım yukarı yönlü kırılım ile birlikte yükselen trend başlar ve yatırımcılarını sevindirir.

ADA grafiğimiz için teknik göstergeler böyleydi, ilerleyen günlerde gelişmeler ile birlikte grafiğimizi tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar