Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59050.39
4.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3312.57
2.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.67
0.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.3
2.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Cardano ADA Fiyat Analizi 14.02.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Cardano ADA Fiyat Analizi 14.02.2022

Herkese iyi akşamlar, bu akşamki fiyat analizi yazımda Cardano (ADA) fiyat grafiğini inceleyeceğim. Son birkaç gündeki düşüşlerle birlikte Cardano önemli bir desteğine yaklaştı tekrar. Şimdi grafiğindeki son kısmı inceleyelim.

ADA Fiyat 14 Şubat 2022

Cardano geçtiğimiz hafta 1,25 dolar seviyesini geçmiş ancak orada tutunamamıştı. Sonrasında yaşadığı fiyat düşüşleriyle birlikte şu an (yazıyı hazırladığım sırada) 1,04 dolar bölgesinden işlem görüyor.

Binance BannerBinance Banner

ADA Grafik 14 Şubat 2022

Cardano ADA fiyat grafiği 14.02.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Binance borsasında listeli Cardano/Tether (ADA/USDT) paritesine ait fiyat verileri. Grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den alınmıştır.

ADA Analiz 14 Şubat 2022

Grafikteki yeşil bölgeler ADA grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Aslında bu bölgelerin üçü (1 dolar, 1,33 dolar ve 1,60 dolar bölgesi) orta/uzun vadedeki önemli dirençleri göstermektedir.

Bir önceki ADA fiyat analizi yazımda 1 dolar bölgesi hakkında detaylıca yazmıştım. Burada çok detaya girmeyeceğim ama önceki yazıyı okumayanlar için kısaca değineceğim. Grafiğin öncesini görmüyorsunuz ama 1 dolar bölgesi yaklaşık 1 yıldır güçlü bir destek bölgesi olarak çalışmakta. Sadece grafikteki görünen kısma baktığımızda ise son 1 ayda fiyat çok sayıda burayı test etmiş olduğunu görmekteyiz. Şimdi de fiyat tekrar bu bölgenin yakınına kadar gerilemiş durumda.

ADA Yorum 14 Şubat 2022

Yukarda 1 dolar bölgesinin oldukça güçlü bir bölge olduğunu belirttim. Haliyle burası bu kadar güçlü iken bir tepki görmemiz pek şaşırtıcı olmaz. Bununla birlikte bu bölgenin kırılma ihtimalini de göz ardı etmemek gerekir. Yani işler ters giderse diye tedbiri elden bırakmamak gerek. Umarım bu bölge kırılmaz ve tedbir önlemlerine gerek kalmaz.

Bu analize TradingView üzerinde ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ADA/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar