Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70145.98
0.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3801.91
5.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.1
4.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $617.9
4.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Cardano ADA Fiyat Analizi 23.03.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Cardano ADA Fiyat Analizi 23.03.2022

Herkese iyi akşamlar, bu yazımda Cardano (ADA) fiyat grafiğini inceleyeceğim. Son ADA fiyat analizi yazımı bu ayın başında hazırlamıştım. O sırada ADA kırdığı 1 dolar desteğini direnç olarak test ediyordu. Şimdi grafikteki son duruma bakalım.

ADA Fiyat 23 Mart 2022

Cardano 1 dolar seviyesini kırdıktan sonra 0,75 dolar bölgesine kadar gerilemişti. 1 doları direnç olarak test etmesinin ardından 0,78 dolara kadar geriledi. Yazıyı hazırladığım sırada 1,07 dolar bölgesinden işlem görüyor.

728×90 muhabbit - Cardano ADA Fiyat Analizi 23.03.2022300x250 muhabbit - Cardano ADA Fiyat Analizi 23.03.2022

ADA Grafik 23 Mart 2022

RCfkpJmL - Cardano ADA Fiyat Analizi 23.03.2022
Cardano ADA fiyat grafiği 23.03.2022. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Binance borsasında işlem gören Cardano/Tether paritesine ait fiyat verileri. Grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

ADA Analiz 23 Mart 2022

Grafikteki yeşil bölgeler orta vadede ADA grafiğinde takip ettiğim destek ve dirençleri göstermektedir. Bugün sadece bir tanesi üzerine odaklanacağız. Sizin de tahmin ettiğiniz üzere bu 1 dolardaki destek bölgesi. Bu bölge destek iken yaklaşık 1 yıl boyunca oldukça güzel çalışmıştı ve kısa süre öncesine kadar direnç olarak karşımızdaydı. Daha düne kadar burası güçlü bir direnç bölgesi olduğundan dolayı “acaba fiyat burayı kırar da rahatlar mı?” sorusunu soruyorduk.

Bir dolar bölgesinin altında keskin bir dönüş ve 1 doları test sonrasında ise bir çanak yapısı görmekteyiz. Bu yapı bize direkt olarak Adem&Havva (Adam&Eve) formasyonunu akla getiriyor. Bu formasyon bir dönüş formasyonudur. Yani trendi döndürebilir. Grafikteki hareket genel olarak benzese de mükemmel bir formasyon yapısı diyemeyiz. Çünkü bu formasyonda iki dip bölgesinin (keskin olan ve çanak yapısındaki) benzer bölgede oluşması gerekir. Grafiğe baktığımızda çanak yapısı biraz daha yukarda oluştuğunu görmekteyiz. Bu formasyonun neckline bölgesi 1 dolardaki direncimiz. Yani formasyonun aktif olabilmesi için 1 dolar bölgesinin kırılması gerekmekteydi ve buranın bugün sert bir şekilde kırıldığını görmekteyiz. Bu formasyonun ilk hedefi de 1,13 dolar bölgesindeki direnç bölgesine denk geliyor. Fiyat buraya yaklaştığı için çok mantıklı bir işlem gibi durmuyor şu an için. Çünkü şu an işleme girilse hedef bölgesi çok yakın stop yeri ise çok uzak olacaktır.

Burada asıl önemli konulardan biri 1 dolar direncinin kırılmış olması. Buranın kırılması pozitif anlamda oldukça güzel bir gelişme, eğer burayı destek olarak test edip yeni bir tepe yaparsa orta vadede satış baskısının oldukça azalacağını düşünüyorum.

Bu analize TradingView üzerinde ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ADA/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar