Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51158.01
-2.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2913.78
-0.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.99
-5.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $365.3
1.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Cardano ADA Fiyat Analizi

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Cardano ADA Fiyat Analizi

Merhaba,  ben CryptoTepe bugünkü fiyat analizi yazımızda son zamanlarda güzel haber akışı ve ivmeli yükselişi sayesinde hemen hemen hepimizin dikkatini üstüne çeken CARDANO yani ADA’yı inceleyeceğim. Sözü çok uzatmadan grafik bize neler anlatıyor bakalım.

Binance BannerBinance Banner

Cardano ADA fiyat grafiği 08.05.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Grafikte mor belirttiğim alanlar her zamanki  gibi destek ve direnç bölgeleri olarak çalışmakta ve grafiğimiz de yeşil bir düşen trend çizgimiz bulunmaktadır.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde ATH (Tüm zamanların en yüksek fiyatı) yapan ADA yatırımcısını sevindirmeye başlayıp tekrar yüksek fiyat beklentisine soktu, bu beklentinin oluşmasının en büyük etkenlerinden biri haber fiyatlanması olarak düşünüyorum.

ADA ‘nın haberlerinden ziyade teknik olarak inceleyeceğim bu yazımda fiyat hareketlerini değerlendireceğiz. ADA grafiğimize ilk bakınca kırılan bir düşen trend sonrası yükseliş görünmektedir. Düşen trend çizgimizin destek üstünde kırılması ADA’ nın yükselişi için oldukça önemliydi, direnç bölgesine uzak olması günlük işlem yapanlar için yüksek kâr getirisi sağladı.

Büyük zaman diliminde ADA /USDT grafiğine bakacak olursak fiyatın yaklaşık iki buçuk ay boyunca 1 – 1.5 dolar seviyesinde sıkıştığını görebiliriz. Bu bölgede oluşan kanalda ATH ile birlikte kırılmış oldu. Kanal üst bandının kırılması durumunda bir kanal boyu daha yükseliş gerçekleşmesi beklenir. Bu yapının bozulması durumunda stop olmakta fayda vardır.

Şu anki görünümüne bakacak olursak son kırdığı ATH seviyesi olan 1.55 dolar seviyesine gerileyen ADA burada tutunmaya çalışıyor. Bu bölgede tutunamazsa 1.5 dolar seviyesinde belirttiğim mor destek bölgesinde yeni alıcılar bulmayı deneyecektir. Destek altı stoplu şekilde yeni alıcılar bu bölgede alım yapmayı deneyeceğini düşünüyorum. ADA /USDT için söyleyeceklerim bu kadardı şimdi ADA /BTC paritesini inceleyelim.

Cardano Bitcoin BTC/ADA fiyat grafiği 08.05.2021. 4 saatlik veriler Binance borsasından alınmıştır.

Şu an grafikteki destek ve direnç bölgeleri 2017-2018 yılları arasında ADA /BTC günlük grafiğine bakarak belirlediğim bölgelerdir.  Şimdiye gelecek olursak destek ve direnç bölgelerinin çok verimli ve uyumlu çalıştığını görüyoruz bu nedenle ADA /USDT paritesinin yanında ADA /BTC paritesini de yakından takip etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Şimdilik ADA için söyleyeceklerim bu kadar, her zaman olduğu gibi duruma göre ilerde güncellemesini yapacağım.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar