Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56696.21
7.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3226
3.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.61
1.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $392.8
-0.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Cardano ADA Fiyat Analizi 16.05.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Cardano’yu inceliyoruz. Cardano grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Cardano ADA Fiyat Analizi 16.05.2022

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Cardano yani ADA’yı inceleyeceğim. Destek, direnç ve TOBO (Ters Omuz Baş Omuz) formasyonu yardımıyla inceleyeceğimiz ADA grafiğini teknik olarak değerlendireceğim. Cardano grafiğindeki teknik göstergelerin yanında olası hareketlere de değineceğim. Sizleri çok fazla bekletmeden ADA fiyat analizimize başlayalım.

Binance BannerBinance Banner

ADA Fiyat 16 Mayıs 2022

0,41 dolar seviyesine kadar gerileyen Cardano şu an 0,56 dolar seviyesinde işlem görmekte. 0,6 dolar direnç bölgesinin hemen altında hareketini sürdüren ADA yakından takip edilmeli.

ADA Grafik 16 Mayıs 2022

Cardano ADA fiyat grafiği 16.05.2022. 1 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Destek ve direnç bölgelerinden oluşan grafiğimizin üzerinde TOBO formasyonunun baş ve omuz bölgelerini belirtmek için beyaz çizgiler bulunmaktadır. Ayrıca TOBO formasyonunun neckline seviyesi yeşil trend çizgisi yardımıyla belirtilmiştir. TradingView aracılığıyla hazırladığım grafik 1 saatlik zaman dilimindedir. Ayrıca grafiğimiz Binance borsasının sağladığı ADA/USDT paritesi kullanılarak hazırlanmıştır. Grafiğimizin alt kısmında ise RSI (Relative Strength Index) Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır.

ADA Analiz 16 Mayıs 2022

Son fiyat analizlerimizde sıklıkla TOBO formasyonunu kullandık. Market genelinde TOBO formasyonları görülmeye başlandı. TOBO formasyonu düşmekte olan bir trendin son bulduğunu gösterir. İki omuz ve bir baş bölgesinden oluşan TOBO formasyonunda necline seviyesinin kırılımı ile formasyon aktif olur.

TOBO formasyonunun aktif olması ile birlikte baş kısmında neckline seviyesine kadar olan yükseklik kadar artış beklenir. Güncel ADA grafiğine baktığımız zaman TOBO formasyonu aktif olmuş durumda. 0,6 dolar seviyesine kadar yükseliş gerçekleştiren ADA direnç bölgesinin hemen altında işlem görmekte. 0,6 dolar direnç bölgesinin aşılması durumunda kırılan direnç bölgesi artık bir destek bölgesi olarak çalışacaktır. Umarım 0,6 dolar direnç bölgesi en kısa sürede kırılır.

cardano ada fiyat analizi 1

ADA Yorum 16 Mayıs 2022

TOBO formasyonunun hedef seviyesi 0,7 dolar seviyelerinde bulunmakta. Bu nedenle 0,6 dolar direnç bölgesinin kırılmasıyla fiyatın üzerindeki baskı azalacaktır ve 0,7 dolar seviyelerine kadar yükseliş gerçekleşecektir.

Cardano grafiğimiz için teknik değerlendirmem bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ADA/USDT hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar