Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65106.01
0.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3552.06
1.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27
1.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.9
1.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Cardano, Hemşire Robot Grace’e Güç Verecek!

Hemşire robot Grace’in, Cardano’nun yardımıyla ölçeklendirebilirliği artacak!

Clock
Paylaş
Cardano, Hemşire Robot Grace’e Güç Verecek!

Cardano blok zinciri, Grace adlı insansı bir robotun yapay zeka (AI) modüllerine güç sağlamak için kullanılacak.

İngilizce ve Korece bilen Grace, Awakening Health ve SingularityNET tarafından tasarlandı. Robot Grace’in, hem yaşlı bakımında hem de genel sağlık hizmetlerinde kullanılması ön görülüyor. Yaşlı bakımı robotik endüstrisinin pandemi nedeniyle büyük bir artış gördüğü göz önüne alındığında Grace’in, yaşlıların çoğu ihtiyacını rahat bir şekilde karşılayabilmesi bekleniyor.

728×90 muhabbit - Cardano, Hemşire Robot Grace'e Güç Verecek!300x250 muhabbit - Cardano, Hemşire Robot Grace'e Güç Verecek!
Adsiz tasarim 19 - Cardano, Hemşire Robot Grace'e Güç Verecek!
Robot Grace

Yapay zeka ile çalışan Grace, hastalarla anlamlı sosyal etkileşimler kurmasını sağlayan 48 yüz kasını taklit etme yeteneğine sahiptir.

Cardano entegrasyonu, robotun performansını büyük ölçüde artıracağı ön görülüyor. Bununla beraber Grace’in biyolojik verileri işlemesinin daha az zaman alması bekleniyor. SingularityNET CEO’su Ben Goertzel, Cardano blok zinciri Grace’in tıbbi kayıtları korumak için en iyi seçenek olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte Ben Goertzel, sözlerine şu şekilde devam etti:

Bu tarz uygulamalarda, robotun arka tarafta tıbbi verileri sürekli işleyip güncellemesi gerekir. Grace’in, yaşlıların ve tıbbi hastaların verilerini hızlı bir şekilde işleyerek, hastalara en iyi tedaviyi sağlayacağı düşünülüyor.

2021 Cardano Zirvesi’nde Goertzel, Plutus akıllı sözleşme platformuyla şirketinin Solidity’nin sınırlamaları nedeniyle mümkün olmayan birçok şeyi yapmasına izin vereceğini de açıkladı.

Yapay zekayla yakından ilgilenen Goertzel, Cardano blok zincirinin Grace için oldukça iyi olduğunu düşünüyor.

Geçen Eylül ayında SingularityNET, önde gelen PoS (Proof of Stake) blok zincirine en azından kısmen geçiş yapan ilk büyük Ethereum tabanlı proje olacağını duyurdu.

Goertzel, zirvede konuşma yaptığı sırada Cardano ağı üzerinden AGIX “token”ını piyasaya çıkarmaktan çok uzak olmadıklarını söyledi.

İlginizi Çekebilir:

ADA fiyat analizi

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar