Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52085.99
0.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2998.55
2.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.03
-2.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $352.9
-0.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Cardano

Cardano’nun Fiyatı Yükseliyor!

Geçtiğimiz yıl %336,5 değer kazanan Cardano, geçtiğimiz aylarda daha çok ADA temelli değiştirilemez token (NFT) ve merkezi olmayan finans (DeFi) üzerine yoğunluk verdi.

Clock
Paylaş
Cardano’nun Fiyatı Yükseliyor!

NFT ve metaverse projeleri Cardano’nun (ADA) değerini yükseltmeye devam ediyor.

Akıllı sözleşmeler üzerine henüz yoğunlaşmaya başlayan Cardano, yeni metaverse projesi Pavia’nın çıkışıyla hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Kısa sürede %30 civarında yükselen token CoinMarketCap verilerine göre en değerli 5. kripto para varlığı haline geldi.

Binance BannerBinance Banner

Geçen yıldan bu yana %336,5 değer kazanan Cardano, geçtiğimiz aylarda platform üzerinde NFT ve DeFi projeleri üzerinde yoğunlaşmaya başladı. Bu olayların sonucunda Cardano temelli protokollerde kilitli 3 milyon dolar değerinde varlık bulunuyor.

Cardano NFT Dünyasına Giriyor!

Cardano yakın zamanda; Clay Mates, Yummi Universe, Spacebudz, Pavia ve Cardano Kidz gibi projeler ile NFT dünyasına giriş yaptı.

15 Ocak 2022 tarihinde NFT ve metaverse projesi olan Pavia.io piyasaya sürüldü. ADA destekçileri bu projenin The Sandbox ve Decentraland gibi isim yapmış projeler ile yarışacağını düşünüyor.

Pavia’nın internet sitesindeki sloganı ise şu şekilde:

Cardano’nun kullanıcılara ait olan ilk sanal dünyasını keşfedin, oluşturun ve takas edin.

Pavia Hakkında

Cardano üzerinde kurulu ilk sanal dünya olan Pavia, ismini ünlü matematikçi Gerolamo Cardano’nun doğum yeri olan İtalya Pavia’dan alıyor.

Toplamda 100.000 arazi parseli bulunan oyunda şu ana kadar 60.000 parsel sahibini buldu. ekim ve kasım aylarında ilk arazi satışlarını gerçekleştiren proje başarılı bir şekilde sonuçlandı.

İlk arazi satışında 29.000 parsel ve ikinci arazi satışında ise 31.000 parsel NFT olarak satıldı. Cardano üzerinde satılan NFT’ler CNFT olarak adlandırıldı.

Herkesin merakla beklediği üçüncü satışın ise 2022 yılının ilk çeyreğinde yapılması bekleniyor.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar