Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59974.65
2.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3188.1
0.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.74
-0.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.5
1.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Cathie Wood: Uzun Vadede Yalnızca 3-4 Bitcoin ETF’i Hayatta Kalabilir

Clock
Paylaş
Cathie Wood: Uzun Vadede Yalnızca 3-4 Bitcoin ETF’i Hayatta Kalabilir

Ark Invest CEO’su Cathie Wood; bir röportajında, uzun vadede yalnızca üç ya da dört spot Bitcoin ETF’inin hayatta kalabileceğini söyledi. Ancak, Ark Invest de dahil olmak üzere işlemde şu an 11 spot Bitcoin ETF’i bulunuyor.

Cathie Wood’un bu cesur tahmini, piyasanın ya bazı ETF’leri kapatacağını ya da daha büyük şirketler halinde konsolidasyona uğrayacağını düşündürüyor. Ark Invest ile 21Shares’in ortak girişimi olan Ark 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) ve Galaxy Digital ile Invesco arasındaki iş birliği sonucu ortaya çıkan Invesco Galaxy Bitcoin ETF (BTCO), piyasaya yeni giren ETF’ler arasında yer alıyor.

728×90 muhabbit - Cathie Wood: Uzun Vadede Yalnızca 3-4 Bitcoin ETF'i Hayatta Kalabilir300x250 muhabbit - Cathie Wood: Uzun Vadede Yalnızca 3-4 Bitcoin ETF'i Hayatta Kalabilir

Spot Bitcoin ETF’lerinin ilk gün bildirilen kümülatif ticaret hacmi 4,3 milyar dolara ulaşarak, piyasaya yüksek bir giriş yaptı. Ancak Wood, piyasanın bu kadar çok ETF’i gelecekte ayakta tutamayacağını öngörüyor. Bu durum yatırımcıların, mevcut ETF’lerin performansına, yönetimine ve stratejik yönüne odaklanarak dikkatli seçimler yapmasını gerektiriyor.

Bu ürünlere olan kabul ve ilgi aşikar görünüyor, fakat bu ürünlerin uzun vadede sürdürülebilirliği; piyasa talebi, mevzuat değişiklikleri ve temel varlıkların performansı gibi çeşitli faktörlere bağlı olabilir.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz: Her ürün benzersiz bir değerde!

Bu arada Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Cathie Wood ile aynı görüşe sahip değil. Novogratz bir röportajında Bitcoin ETF’lerinin geleceği konusunda olumlu konuştu ve her ürünün benzersiz bir değer önerisine sahip olduğunu ifade etti.

Ayrıca, spot Bitcoin ETF pazarındaki bir kapanma ya da birleşme olasılığı, yalnızca kripto para sektörüne özgü bir durum değil. Piyasa dinamikleri, genellikle birkaç belirleyici oyuncunun etrafında birleşme eğilimi gösterebilir. Cathie Wood’un tahmini doğru çıkarsa, bu durum kripto para piyasası için ise sadece en güçlü ve adapte olabilir ürünlerin hayatta kalabileceği bir olgunlaşma aşaması olabilir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar